Циклова комісія фізико-математичних та природничих дисциплін

Голова циклової комісії - Чубей Олександра Орестівна, викладач вищої категорії, викладач-методист, педагогічний стаж – 28 років

На цикловій комісії освітній процес забезпечує 13 викладачів, з них:

• 9 викладачів вищої категорії
  • 1 викладач першої категорії
  • 1 викладач другої категорії
  • 1 викладач – спеціаліст

Середній вік викладачів – 51 рік

ЦК фізико-математичних та природничих дисциплін забезпечує викладання дисциплін циклу загальноосвітньої та професійно-практичної підготовки усіх спеціальностей, а зокрема:

Математика Фізика
Астрономія Лінійна алгебра та аналітична геометрія
Теорія ймовірностей та математична статистика Математичний аналіз та диференціальні рівняння
Теорія алгоритмів Електротехніка та основи електроніки
Вища математика Біологія
Хімія Екологія

Педагогічні працівники циклової комісії працюють над науково-методичною проблемою:

«Сучасні методи та засоби формування математичних та природничих компетентностей, як важливої складової у вихованні висококваліфікованого та конкурентноспроможного фахівця»

Перед викладачами ЦК стоїть ряд завдань, вирішення яких зумовить якісну реалізацію поставленої науково-методичної проблеми:

• Активне впровадження та удосконалення тих методів навчання, які реалізують студент центровану парадигму освіти.
  • Систематичний перегляд та наповнення освітнього середовища Moodle якісними навчальними матеріалами.
  • Використання спеціалізованого програмного забезпечення (GeoGebra, Desmos тощо) в процесі викладання, з метою візуалізації матеріалу та успішного його засвоєння здобувачами освіти.
  • Створення дієвої системи роботи з обдарованими студентами, задля вдосконалення їх творчого потенціалу та розвитку наукової активності.
  • Переорієнтація на активні методи навчання, які забезпечують розвиток критичного та продуктивного мислення, набуття стійких практичних умінь та навичок.
  • Систематичне підвищення кваліфікації, зокрема через самоосвіту, вивчення передового педагогічного досвіду, участі у майстер-класах, вебінарах, курсах тощо.

З метою задоволення потреб здобувачів освіти та якісної організації навчальних занять створено та обладнано два навчальні кабінети: фізики і математики.

Матеріально-технічна база кабінету фізики дозволяє проводити лабораторні роботи та фронтальні експерименти відповідно до змісту освітньої програми і тим самим підсилює зацікавленість студентів, сприяє формуванню їх дослідницької компетентності.

Кабінет математики облаштовано мультимедійним комплексом, демонстраційними приладами як загального призначення так і для виконання практичних робіт.

Кабінет хімії (№31, 1 корпус)

Кабінет оснащений лабораторним обладнанням, сучасними наочними посібниками, комплектом технічних засобів навчання та пристроями для їх використання (проектор, екран, мікроскоп із відеокамерою для демонстрації зображення на екран), тематичними стендами. В кабінеті зберігається науково- популярна, методична, довідкова література, пошуково-дослідницькі роботи студентів, методичні напрацювання викладачів ЦК.

Кабінет біології (№1а, 3 корпус)

Кабінет оснащений сучасними наочними посібниками, лабораторним обладнанням. Декоративне оформлення лабораторії «Дерево життя» – дипломний проєкт студентів спеціальності «дизайн».

Кабінет електротехніки

У кабінеті розміщено 8 робочих стендів із платами для проведення практичних робіт з курсу «Електротехніка з основами промислової електроніки для студентів та учнів професійного ліцею. Студенти мають можливість підтвердити на практиці раніше вивчений теоретичний матеріал. Вони збирають електричні схеми та виконують дослідну частину практичних робіт згідно інструкцій, наведених в методичних розробках по виконанню лабораторних робіт. Це роботи по дослідженню законів послідовного, паралельного та змішаного з’єднання провідників, вивченню роботи електродвигуна постійного струму, ознайомленню з принципом дії, роботою та особливостями елементів електроніки. Всі плати з обладнанням під’єднуються до мережі постійного струму з безпечною регульованою напругою до 15 В, захищені автоматичними та плавкими запобіжниками. Плати оснащені магазинами резисторів, конденсаторами, потенціометрами, лампами на 12В, вольтметрами та амперметрами. До кожного робочого стенду додається комплект провідників та мультиметр.

Стіни кабінету оформлені друкованими стендами з інформацією про будову, принцип дії машин постійного та змінного струму, характеристиками трифазного струму тощо. Аудиторія оновлена великим телевізором на 50 дюймів для мультимедійних презентацій.

Кабінет оснащений посібниками «Електротехніка з додатками фізики», авторів С.О. Решетюк, Р.Я. Гандзій та навчально-методичними матеріалами, розміщеними на платформі moodle: http://moodle.gi.edu.ua/course/view.php?id=883

Ключові напрямки із висвітленням проведених заходів: