Волянський Ю.,Гелецька І.О.

Вид публікації: Курсова робота (проєкт)
Форма публікації: Друкована
Рік публікації: 2021
Освітній (освітньо-професійний) ступінь: Бакалавр
Освітня програма (ОП): Право
Рік навчання на ОП: 1
Назва видання: Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола
DOI-адреса:
URL публікації:

Анотація

Звернення стягнення на заставленого майна на сьогоднішній час, є однією із проблемних тем в цивільно-правовому регулюванні. З формуванням і становленням нової правової системи, розвитком цивільного законодавства в цілому, інституту приватної власності, маємо можливість спостерігати за підвищенням правової свідомості громадян України, вдосконаленням правовідносин між громадянами, які ґрунтуються на принципах рівноправності та законності. Одним із способів реалізації принципів рівності та законності відносин є зобов’язальне право, зокрема, інститут застави як способу забезпечення виконання зобов’язань. Належне виконання зобов’язань передбачає, що сторони, які беруть участь у зобов’язальних правовідносинах, виконують покладені на них обов’язки у відповідності із законом, договором, а за відсутності таких вказівок – з тими вимогами, і які пред’являються до виконання, відтак – і з діловими звичаями, що виникли в комерційній практиці. Поруч із заставою у законодавстві виділяються і такі способи забезпечення зобов’язань як завдаток, неустойка та порука. Застава має безперечні переваги над завдатком, порукою та неустойкою, адже договір застави майна забезпечує збереження та наявність майна на момент, коли боржник буде розраховуватись з кредитором. Тоді вартість заставленого майна буде підніматись відповідно до рівня інфляції. Крім цього, забезпечує кредитору переважну можливість, крім того задовольнити свої витрати за рахунок предмету застави перед іншими кредиторами.

інститут приватної власності, річ, цінні папери, майнові права

Звернення_стягнення_на_заставлене_майно.pdf
1354 переглядів Поділитися: