Для осіб з порушенням зору
-->

Участь студентів та викладачів Галицького фахового коледжу у Міжнародному проєкті «Intercultural dialogue through joint artistic youth activities»(Ниса, Республіка Польща)

Впродовж 19-23 вересня 2022 року в польському місті Ниса відбувся Міжнародний проєкт «Intercultural dialogue through joint artistic youth activities». У ньому брали участь студенти та викладачі Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола та PaństwowaWyższaSzkołaZawodowa w Nysie. Серед учасників української команди 14 студентів різних відділень:Щирба Т., Скакальська В., Буда О., Красновська Я., Паршин Я., Пивоварчук В., Мигаль В., Матвіїв В., Худоб’як Д., Гичко К., Вишневська О., Мурована О., Пилипчук І., Макогін А. Наставниками та керівниками були: Гелецька І.О. (заступник директора з навчальної, наукової роботи та міжнародного співробітництва),Вишневська Г.Б.(голова циклової комісії журналістики) та Добровольська С.Я. (завідувач відділенняекономіки та туризму).

Проєкт «Intercultural dialogue through jointartistic youth activities»розпочався із презентації своїх навчальних закладів.Учасники переглянули фільми про заклади освіти, а також про Україну й Тернопіль. Групи познайомились між собоючерез інтеграційні ігри. Спершу учасники поділились на дві команди та об’єднались у два кола і, за умовами завдання, спілкувались із студентом, який стояв навпроти 30 секунд, після чого рухались до наступного, аж поки не поговорили з кожним.

Також зіграли у гру «Хто я?», де кожен повиненбув за допомогою відповідей на запитання «так» або «ні» з'ясувати, що ж зображено на його картці. «Eggsmashchallenge» – учасниківподілили накоманди, і кожнаповинна була замотати яйце так, абивоно не розбилось при падінні з 2-го поверху, що символізувало порозуміння у команді, де яйце залишилось цілим. Дівчатастворили власні бейджі, які характеризували їх. Основна мета – представитись, розповівши про себе та свої захоплення, а також пояснити обраний дизайн та символіку.

Цього ж дня була оглядова екскурсія Нисою на туристичному потязі, де студенти побачили Базиліку Святих Якуба та Агнєшки, фонтан Тритон, Костел Святих Апостолів Павла і Петра, Бастіон Святої Ядвіги та багато іншого.

Вечір культур розпочавсяз гостин регіональними стравами. Українська група приготуваланалисники з грибами і курячим філе, також горішки зі згущеним молоком. Польська група пригостила всіх пирогами з картоплею й традиційним овочевим салатом. Закінчили день у теплій домашній атмосфері.

Другий день Міжнародного проєкту у Нисі розпочався із досить актуального тренінгу із психології емоцій. Психологині Ева та Інна розказали про 3 основні стадії депресії: спад настрою, втрату зацікавленості та енергії.Наголосили, що не потрібно боятись своїх емоцій, адже вони мають право на існування.Практикувались над визначенням власних цілей та склали план роботи над покращенням самопочуття.

Після обіду всі відвідали семінар про мобільну зйомку, вивчили ази мобільного сюжету. Розділились на групи з двох українок та двох полячок для виконання творчих завдань. Завданням була зйомка сюжету на тему «Привіт, Нисо!», який кожна група презентувала у заключний день проєкту.

Опісля семінарів відбулось практичне заняття з йогиу надзвичайній атмосфері, де всі мали можливість поринути в свої думки та емоції, навчитись зосереджуватись на диханні та абстрагуватись від думок в потрібний момент.

Третій день проєкту «Interculturaldialoguethroughjointartisticyouthactivities» був також насиченим. Розпочався проходженням онлайн-опитування від організаторів, де учасники мали змогу висловити свої враження про проєкт та дати оцінку його організації загалом: вони вказували в анкеті, що їм сподобалося чи навпаки, які слова у них асоціюються із цим проєктом, які побажання щодо покращення вони можуть залишити організаторам тощо. Згодом студенти вирушили у Ниську фортецю. Слід відзначити, що вона є однією із чотирьох таких споруд у місті, а разом вони утворюють оборонну будівлю ще зXIX століття. Там їм провели екскурсію: показали твердиню зсередини, розказали про те, як її використовували в давнину, та які історичні епохи вона пережила. Також у цьому місці студенти відвідали майстер-клас із гончарства, де мали можливість власноруч витворити унікальний посуд, та грали в різноманітні ігри. Після обіду влаштували спільний бенкет із національними танцями та співами. У виконанні українських студентів та викладачів прозвучали народні та авторські пісні («Ой у лузі червона калина», «На небі», «Хай буде весна», «Два дубки», «Цей сон», «Червона рута» та ін.). Оригінально звучала пісня «Соколи», яку одночасно співали двома мовами. Дівчата польської групи запропонували і навчили коліжаноктрадиційного «Бельгійського бансу». Завдяки цим дійствам вони змогли відчути дружню атмосферу та віднайти спільну мову.

На четвертий день Міжнародного проєкту викладачка Вишневська Г. Б. провела практичний урок української мови «Ciekawe fakty o języku ukraińskim»для польської групи, де учасники із задоволенням виконували запропоновані завдання: вчились вимовляти літери українського алфавіту, рахувати, розрізняти наголоси в словах,творити найпростішідіалоги.

Також відбувся майстер-клас «Птахи миру та подяки», де учасники об‘єднались в групи та разом створювали птахів із ниток. Згодом всі прогулялись центром Ниси та відвідали міську мерію. Мали змогу розглянути мальовничі краєвиди міста з оглядової вежі та були на цікавій та моторошній екскурсії у бастіоні Святої Ядвіґи. Ввечері українсько-польська група відвідала відпочинково-розважальний заклад, де разом весело та корисно провела час за грою у боулінг.

Останній день відзначився не менш інтенсивною програмою.Студентки-українки показали презентації на темитрадицій (О. Буда), лінгвістичних паралелей (О. Вишневська) та особливостей українських міст (О. Мурована). Ці виступи допомогли цілій групі подолати культурні бар'єри.

Згодом учасниці проєкту презентували власні відеоролики, які вони повинні були зняти як завдання з журналістського воркшопу. Переможці цього завдання отримали чудові подарунки, а всі студентки – корисний досвід комунікації з людьми іншої національності в одній команді. Також студентки-журналістки створили невеличкий фільм із відеоматеріалів проєкту, що стало приємною несподіванкою для організаторів та й усіх учасників.

Щемлива мить обміну подарунками, слів подяки та прощання, отримання сертифікатів. Учасниці з Польщіотримали від українок картини, де було зашифровано ім'я кожної дівчини. Цей подарунок є індивідуальною річчю, яка завжди нагадуватиме їм про отримані емоції та досвід, стане оберегом на щасливе життя.Закінчили день смачною піцою у дружній атмосфері.

Українська делегація висловлює щиру вдячність організаційному комітету з Польщі – п. Анні, п. Ельжбетті, п. Ізабеллі, п. Евеліні за чудову організацію Міжнародного проєкту, відповідальний і творчий підхід до поставлених завдань, який допоміг втілити велику й дуже насичену програму, зробити захід незабутнім в такий важкий для українців час. Впевнені, що не тільки діти знайшли друзів, але й викладачі, що співпраця триватиме, а заплановане знайде своє втілення! Також українки чекають нових польських друзів в Україні якнайшвидше!

Студентки Галицького фахового коледжу щиро дякують і своїм викладачам за запрошення та супровід справ, за допомогу, розуміння й підтримку під час проєкту, за креатив та дружню атмосферу під час участі в проєкті «Interculturaldialogue through joint artistic youth activities»!

Особлива подяка директору Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола – М. Баб'юк за підтримку студентських ініціатив, за можливість знайомства та обміну досвідом.

Над матеріалом працювали: Валентина Скакальська, Тетяна Щирба, Олена Буда, Яна Красновська, Олеся Вишневська.