Оголошення

News image

Галицький коледж щиро запрошує на знайомство!

Учнів міста та області, а також їхніх батьків запрошуємо в суботу, 22 лютого, на День відкритих дверей. Представляти свою діяльн... Детальніше...

Події

Бібліотека

Завідувач бібліотекою  -  Вовчук Ольга Богданівна

Бібліотекарі І категорії  : Марусін Христина Миколаївна - працівник абонементу

Крижанівська Жанна Володимирівна - працівник кабінету періодики

Сила - в знаннях!

Знання - в книгах!

Книги  - в бібліотеці!

Бібліотека - одна з найважливіших ланок людської цивілізації. Щоб відповідати цьому високому призначенню , треба завжди бути на рівні часу. Тому життя з кожним днем вимагає нових ідей, знань, поглядів для реалізації основного завдання накопичення та зберігання джерел інформації, надання користувачам швидкого , вільного доступу до знань та інформації в усіх формах.

Сьогодні , завдяки  використанню сучасних засобів комунікації для оброблення і надання інформації, бібліотека перетворилася на величезний генератор знань, справжню систему інтелектуального виробництва.

Бібліотека є обов’язковим структурним підрозділом навчального закладу і здійснює бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу.

На сьогодні бібліотека , реалізовуючи концепцію інформаційного суспільства, тобто зберігаючи, обробляючи, поширюючи інформацію на традиційних і електронних носіях , займає ключову позицію серед постачальників інформаційних послуг. Але погляд на бібліотеку тільки з позиції інформаційних функцій є не повним.

Бібліотека зберігає соціальну та культурну пам'ять, що міститься у матеріальному предметі - книзі, розвиває в користувачеві потребу в ній.

Книга як матеріальний об’єкт не має естетичного замінника комп’ютерну революцію не зупинити , однак і паперових книг читають у світі все більше і більше.

Сьогодні бібліотека закладу - це абонемент, читальний зал, книгосховища, кабінет періодики та центр доступу до електронних видань.

В інформаційному задоволенні читацьких інтересів студентів та викладачів неабияку роль відіграє довідково-бібліографічний апарат бібліотеки: абетковий, систематичний каталоги, систематична картотека газетно-журнальних статей, краєзнавча картотека, картотека періодичних видань, картотека обліку підручників, електронний каталог книг, електронна картотека газетно - журнальних статей. Вишукуючи альтернативні шляхи забезпечення інформаційних потреб учасників навчально-виховного процесу була створена медіатека.

У бібліотеці є всі необхідні умови для забезпечення користувачів інформацією шляхом застосування сучасних комп’ютерних технологій. Бібліотека підключена до мережі Internet і до локальної мережі Intranet. Ефективно використовується програма «УФД/Бібліотека», яка має зручний інтерфейс, додаткові сервіси: наповнюється електронний каталог книг, ведеться електронна картотека газетно-журнальних статей, друк карток, прискорюється пошук необхідної інформації, формування списків літератури.

Сьогодення вимагає від бібліотеки навчального закладу роботи за такими основними напрямками:

-         підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, пізнавальної, інтелектуальної функції , які включають найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;

-         надання системної, цілеспрямованої допомоги студентам в опануванні ними знань з основних наук;

-         забезпечення реалізації таких принципів функціонування бібліотеки, як пріоритет читацьких інтересів;

-         підвищення бібліотечної культури засобами бібліотечно-бібліографічних знань;

-         координація дій бібліотеки зі студентами, викладачами щодо популяризації книги, задоволення інформаційних потреб в студентів;

-         систематична робота зі збереження, поповнення книжкового фонду;

-         зміцнення матеріальної бази бібліотеки.

Система обслуговування користувачів охоплює такі традиційні бібліотечні функції:

-         інформування про бібліотеку і її послуги, віртуальні виставки через сайт;

-         доступ до електронного каталогу як основного бібліографічного ресурсу бібліотеки;

-         довідково-бібліографічне обслуговування користувачів.

Популяризація літератури здійснюється шляхом проведення просвітницьких заходів спільно з викладацьким коллективом.

Працівники бібліотеки проводять презентації книг, читацькі конференції, зустрічі з письменниками, здійснюють добірки літератури до тем на які поступають запити, пошук необхідної літератури для організації свят, турнірів, розробки сценаріїв.

Систематично проводяться бесіди з читачами бібліотеки. Інформаційне забезпечення користувачів відбувається шляхом проведення бібліографічних оглядів, переглядів літератури, постійно діючої виставки «Нові надходження».

Увагу студентів привертають естетично оформлені тематичні полички, книжкові виставки, портрет-виставки, виставки однієї книги. І кожна з них - індивідуальна, кожна запам’ятовується.

З метою своєчасного інформування поповнюється матеріалами «Бібліотечний вісник».

Колектив бібліотеки активно впроваджує в роботу нові сучасні технології, працює як єдиний злагоджений механізм, а бібліотека впевнено крокує в ногу з часом. Адже належні умови комфортності, технічний рівень, інформаційні ресурси, зручний режим роботи для користувачів, відкриває новий погляд суспільства на сучасний культурно-інформаційний заклад.

Приходь у свою бібліотеку за знаннями!