Оголошення

News image

До уваги студентів! Змінено реквізити

У зв'язку зі змінами рахунків України з 03.01.2020 р.  Галицький  коледж імені В’ячеслава Чорновола має нові реквізити дл... Детальніше...

Події

Конституція – не той документ, який можна «шарпати»

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Про зміни в Конституцію України та їхній вплив на життя суспільства студентам юридичного відділення 22 жовтня  розповіли громадський діяч, голова ГО «Центр UA» Олег Рибачук та аналітик цієї організації Назар Заболотний.

Під час зустрічі присутні обговорили можливі варіанти внесення змін до Конституції України, ризики та загрози їхнього втілення. Зокрема значну увагу під час обговорення спікери приділили внесеному в конституцію дуже спірному положенню про те, що президент може створювати НАБУ (Національне антикорупційне бюро України), а також залишає за собою право  призначати його директора. Ще одним, вважають аналітики, недоречним нововведенням є легалізація незалежних регуляторів: «В Україні є специфічні, колоніальні органи виконавчої влади. Це національні регулятори сфери комунальних послуг, енергетики і т.д. Їх також вирішили легалізувати, але специфічним способом: просто записують в Конституцію, що президент створює незалежних регуляторів і призначає їхніх членів. Виникає питання: в чому тоді незалежність цих органів, якщо всіх їх призначає президент?» — зазначає Заболотний.

Аналітик закцентував увагу на допущеній у деяких законопроектах помилці: «Замість поняття “громадянин” було вжито“народ”, в той час як в усіх західних конституціях вживається перше значення». Також зазначив, що влада не розуміє вагомості кожного слова в Конституції, адже «це не той документ, який можна “шарпати”».

Однією із важливих проблем у новому парламенті Заболотний та Рибачук називають відвідування депутатами робочого місця: «Часто при прийнятті важливих рішень не вистачало голосів, тому що депутат невідомо де». Через це влада пропонує вирішувати проблему позбавленням мандату, якщо депутат пропустив 10 % засідань Верховної ради чи свого комітету.

Наприкінці обговорення Рибачук додав: «Конституція України — це не про те, як буде жити влада, а про те, як будемо жити всі ми».

Вікторія Максімова

Коментарі: