Оголошення

News image

Галицький коледж щиро запрошує на знайомство!

Учнів міста та області, а також їхніх батьків запрошуємо в суботу, 22 лютого, на День відкритих дверей. Представляти свою діяльн... Детальніше...

Події

Про мову, її цінність та значення розповіла студентам Галицького коледжу Ірина Фаріон

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

У вівторок, 26 березня, студентство Галицького коледжу мало доволі емоційну та цікаву зустріч з відомим мовознавцем – Іриною Фаріон.

Хто ж така ця неординарна особистість? Ірина Фаріон український мовознавець, педагог, політичний і громадський діяч. Жінка, яка відстоює цінності свого народу та істинно любить і плекає рідну мову. На зустрічі пані Ірина розповіла про своє невеличке дослідження. Вона визначила, яке місце посідає українська мова серед інших (англійської, французької, німецької), які хочуть освоїти та вільно ними спілкуватись студенти.

Зробивши дослідження серед двох груп, у яких вона викладає мовознавчі предмети, результати її вразили. Майже 30 % обрали англійську, 60 % українську та решту інші мови світу.

«Отак ми не цінуємо свого рідного, що дане нам ще змалечку. Це дуже сумна статистика, та я боюсь, бо є люди, яким потрібен мій труд, мої знання», зазначила Ірина Фаріон.

Вона розповіла студентам про істинну цінність рідного слова, його зв’язок  із ситуацією в нашій країні. Навела історичні паралелі, як та коли мова впливала на хід історії. Тому твердо та впевнено можна сказати, що до завершення розповіді в аудиторії не залишилось жодного студента, який не був би впевненим у виборі однієї неповторної та без сумніву найважливішої для нього української мови.

Ольга Боднар

Фото Юлії Зубик

Коментарі: