Викладачі коледжу взяли участь у столичній конференції

18 жовтня в ДНЗ «Київський професійний коледж з посиленою військовою і фізичною підготовкою» відбулася конференція і тренінг для адміністрації закладів професійної (професійно-технічної) освіти та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації України щодо впровадження в освітній процес програм з кібербезпеки.

Захід організовано за ініціативи громадського об’єднання «Українська академія кібербезпеки» спільно з Центром кращого Інтернету та Інститутом модернізації змісту освіти МОН України, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Антикризового центру кіберзахисту бізнесу Торгово-промислової палати України, а також Програми малих грантів публічної демократії Посольства США в Україні.

У конференції взяли участь близько 100 представників закладів професійної (професійно-технічної освіти), коледжів та вишів з усієї України. З привітальним словом до учасників конференції звернулися Андрій Пазюк (директор ГО «Українська Академія кібербезпеки»), Віра Терновська (спеціаліст із академічних зв'язків, секція публічних відносин, Посольство США в Україні), Володимир Коляденко (віце-президент Торгово-промисловоі палати, Голова Комітету з електронних комунікацій), Ірина Шумік (Генеральний директор директорату професійноі освіти МОН України).

У ході конференції працювали три робочі панелі:

• панель І «Місце і роль професійної освіти в забезпеченні потреб кібербезпекової галузі у професійних кадрах»
  • панель ІІ «Вимоги до освітньо-кваліфікаційного і професійного рівня молодших спеціалістів і робітників у галузі кібербезпеки»
  • панель ІІІ «Змістовне наповнення навчальних програм з кібербезпеки та потреби індустрії».

На конференції було презентовано присутнім освітній проект, метою якого є започаткування професійної підготовки кваліфікованих робітників за новою професією широких кваліфікацій під прогнозованою назвою «Майстер з кібербезпеки». Актуальність такої підготовки спрогнозована потребою роботодавців, що існує на сьогодні, у фахових кадрах по захисту інформації. Було наголошено  на важливості здійснення професійної підготовки з кібербезпеки на всіх рівнях Національної рамки кваліфікацій та розроблення наскрізних мобільних освітніх програм для забезпечення ступеневої професійної підготовки фахівців в галузі кібербезпеки на всіх освітньо-кваліфікаційних рівнях: від кваліфікованого робітника до магістра.

На конференції було презентовано досвід Сполучених Штатів Америки з реалізації освітніх проектів в рамках Національної освітньої ініціативи у сфері кібербезпеки (NICE), проведено тренінг-презентацію з використання цифрових технологій в освітньому процесі та вебінар щодо використання кібербезпекових освітніх ресурсів.

За результатами роботи конференції напрацьовані рекомендації Міністерству освіти і науки України, закладам, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників та фахівців у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, академічній спільноті, державним організаціям та представникам ІКТ-індустрії, де зазначено про необхідність консолідації зусиль задля розвитку кібербезпекової спільноти України, всебічне сприяння всіх зацікавлених сторін реалізації дієвої стратегії у галузі кібербезпекової освіти.

Джерело тексту та фото: pkvfp.kiev.ua