Що таке булінг і як з ним боротися

2 жовтня, в першому читанні, Верховна рада України ухвалила закон про протидію булінгу. Це дозволить на законодавчому рівні визначити явище булінгу, шляхи його протидії, а також встановити адміністративну відповідальність за цькування. Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна входить в першу десятку країн Європи із поширеністю знущань серед 11-15-річних школярів.

10-го жовтня, під час святкування тижня юридичного відділення, у лекційному залі Галицького коледжу відбувся диспут на тему: «Булінг: що це і як з ним боротись» між студентами 1 та 2 курсів.

Для проведення обговорення запросили керівника відділу Ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, підполковника поліції Петра Євгеновича Тиховича, який розповів, що являє собою явище булінгу, а також висвітлив статистику цього явища в Україні.

–       Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. У наш час таке явище найбільш поширене у школах. Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску або фізичного, або ж ці два види тиску можуть об’єднуватися, – зазначив він.

Часто булери (так називають тих, хто займається цькуванням) не до кінця розуміють, які страждання завдають своїй «жертві», основною їхньою метою є відчути себе сильними та непереможними.

За даними статистики на сьогодні у школах від знущань будь-якого виду потерпає близько 67 % дітей, решта 33 % якщо стають свідками булінгу, то просто спостерігають, оскільки бояться за себе.

Після ухвалення закону про протидію булінгу Міністерство освіти і науки України створило робочу групу, яка повинна до 1 грудня розробити план протидії булінгу в школах.

Вікторія Максімова