Оголошення

Події

News image

У молодіжному україно-польсько-німецькому

Авторські колекції одягу студентської студії «Театр моди» представили студент... Детальніше...

Майстер-клас із тележурналістики для студентів-видавців

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Тележурналістика приваблює багатьох молодих людей. Дізнатися більше про цю сферу журналістики мали змогу студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» Галицького коледжу ім. В. Чорновола.

27 лютого у рамках тижня відділення «Комп’ютерно-видавничих технологій» відбувся майстер-клас із тележурналістики. Провела його Надія Янець – асистент кафедри  журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та у минулому автор і ведуча програм місцевого телеканалу TV-4.

Присутніми були студенти другого, третього та четвертого курсів спеціальності «Видавнича справа та редагування».

Про що ж розповідали та чому навчали студентів?

Насамперед потрібно пам’ятати, що тележурналіст ніколи не працює самотужки над сюжетом. Це завжди командна робота, тому, щоб досягти успіху, у вас завжди повинні бути хороші відносини із колегами. Особливо з оператором, який відповідає за зйомку. У професійного журналіста контакт з ним налагоджений навіть на рівні жестів. Бо те, яким вийде ваш сюжет та ви у кадрі, більшою мірою залежить від нього.

Важливим у цій справі є план, який обов’язково потрібно скласти перед виїздом на подію. Він значно спрощує та пришвидшує роботу, хоча журналіст не завжди його дотримується. Проте нехтувати цим пунктом все ж  не варто.

Після зйомки сюжету при повернені на студію потрібно обов’язково переконатись, що все знято чітко та якісно і відео супроводжує хороший звук. Опісля наступає час, коли журналіст монтує відео. Нас ознайомили з основними правилами монтажу та навчили, що й коли та в якій послідовності варто подавати. Для засвоєння отриманих навичок ми розглянули декілька ситуацій, для яких потрібно зробити сюжет та об’єктивно висвітлити подію. Склали план дій у кожній із ситуацій, обговорили, у кого потрібно брати  коментарі, в які установи звертатися.

Безперечно тележурналіст повинен мати чудові комунікативні здібності, та ще однією доволі важливою рисою справжнього професіонала є прискіпливість до будь-яких деталей, що може зацікавити глядача. Зовнішність часто оманлива і за зовсім непримітною людиною може ховатись непередбачуваний персонаж.

Час проведення майстер-класу минув дуже швидко, та найголовніше – ті навички та знання тележурналістики, які ми почерпнули. Лише поверхнево та все ж ми занурилися у світ тележурналістики й зрозуміли, скільки праці та зусиль потрібно докласти задля перегляду невеличкого двохвилинного новинного сюжету.

Ольга Боднар

Коментарі: