Оголошення

Події

З НАМИ ДУХ І ВЕЛИЧ ЧОРНОВОЛА!

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

У середу, 11 жовтня, в актовій залі Галицького коледжу відбулися Чорноволівські читання – свято гордості і пам’яті. Мета заходу – донести до слухачів всю правду про великого громадсько-політичного діяча, завзятого патріота України – В’ячеслава Максимовича Чорновола, ім'я якого носить наш коледж.

Темою цих читань послугувала книга «В. Чорновіл. Нарис портрета політика» Василя Деревінського, доктора історичних наук, професора політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури.

Захід розпочався із читання віршів в пам’ять В’ячеславу Чорноволу студентами першого та другого курсів та гімназистами. Також  взяли участь доповідачі, які розповідали про громадсько-політичну, журналістську діяльність Чорновола.

Запрошеними були і гості, які висловили кілька слів про постать В. Чорновола та його діяльність.

Оксана Кураш, довірена особа В. Чорновола на виборах до Верховної Ради України по Подільському виборчому округу, методист Тернопільського комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, громадська діячка розповіла про свій шлях до Народного Руху України, про першу зустріч та знайомство з  В’ячеславом Максимовичем, про нього як людину з щирим та добрим серцем, про ставлення до робітників на зустрічах, коли вони відвідували підприємства Тернопільщини:

«Мені пощастило познайомитися, пересіктись у житті з такою людиною як В’ячеслав Чорновіл. Перша моя зустріч з ним відбулася в Криму на одному із засідань Народного Руху України. Спостерігаючи за ним на зустрічах з людьми, бачила: достатньо йому було почати слово, як публіка завмирала –  він був інтелектуалом, всесторонньо освіченою людиною. Він на різні запитання робітників впевнено, без труднощів. Мені найбільше запамяталося, не до кінця розуміючи, його «заклинання»: «Не допустимо, щоб Україна стала «банановою» республікою».

Вячеслав Чорновіл був єдиною особою за 25 років, який не піддався корупції, якого компрометували на кожному кроці, але до нього цей компромат «не прилипав».

-         Одного разу, коли я йшов до школи, я запитав своєї тітки, хто такий Чорновіл, а вона відповіла: «Це страшний рухівець!». Я страшно перелякався, але пізніше я і вона змінили свої погляди щодо нього, він для нас відкрився з іншого боку, - згадує про Чорновола Ярослав Секо, доцент кафедри нової і новітньої історії ТНПУ ім. В. Гнатюка.

На закінчення Омеляна Парило, завідувач зразкового музею Героя України В’ячеслава Чорновола,  висловила подяку студентам-учасникам свята та гостям, а також представила свідоцтво, яке засвідчує, що кімната-музей В’ячеслава Чорновола тепер – історико-краєзнавчий музей Героя України В’ячеслава Чорновола.

Андріана Худик

Коментарі: