Оголошення

Події

News image

«Вступ до фаху» юних туристів

Туризм –  одна з найбільш затребуваних спеціальностей в індустрії відпочинку т... Детальніше...

Про літературу, життя та любов студенти-видавці говорили із письменниками Володимиром Лисом та Надією Гуменюк

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Про те, як із журналістських публікацій народжується історія у книзі, психологію людської поведінки, про нові та видані раніше видання студенти 2 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» спілкувалися із відомими митцями слова, подружжям письменників - Володимиром Лисом та Надією Гуменюк. Зустріч із ними відбулася 27 вересня у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді в рамках продовження діяльності Клубу поціновувачів сучасної української літератури «Літпростір».

Володимир Лис знаний в Україні культовими творами «Століття Якова», «Соло для Соломії», «Маска», «Графиня», «Країна гіркої ніжності», «Діва Млинища», «Щоденники Ієрихар», «Жінка для стіни». До Тернополя ж, окрім названих книг, привіз і нове творіння - збірку есеїв та новел «Місяць, обмитий дощем».

-  Я вважаю, що одним із моїх життєвих і літературних лозунгів, є слова Фолкнера, який сказав, що єдиний достойний предмет для зображення в літературі – це порухи людської душі. От я намагаюся ці порухи людської душі передавати і в історичних, і в інших творах: як людина переживає, думає, страждає у цьому світі, як їй щось не вдається, багато чого вона робить неправильно, так само як і я за своє життя наробив багато дурниць. І я це все показую. Якщо цікаво, якщо читають, значить, щось в цьому є, - зауважив Володимир Лис про секрет своєї літературної творчості.

«Я сякий-такий, але Володимир Лис», - віджартувався письменник у відповідь на твердження, мовляв, його порівнюють зі самим Габріелем Гарсія Маркесом.

Надія Гуменюк залюбки прочитала власну поезію, оскільки, окрім прози, жінка з дитинства віршує і видала не одну збірку. Дуже студентів зацікавила розповідь подружжя про журналістські роки їхнього життя, оскільки у цій сфері обоє були багато років, про те, як народжуються теми для публікацій, і як ті теми згодом переростають у літературні жанри.

На завершення письменники залюбки підписали своїм шанувальникам книги.

Куратор Ю. В. Прокопишин

Коментарі: