Оголошення

Події

News image

«Вступ до фаху» юних туристів

Туризм –  одна з найбільш затребуваних спеціальностей в індустрії відпочинку т... Детальніше...

Студенти-видавці побачили Тернопіль, що зникає

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

У рамках декади відкритих дверей у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося відкриття графічної виставки з доволі символічною назвою.

У четвер, 21 вересня, у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття виставки художника-графіка Володимира Поворозника — «Зникаючий Тернопіль». На виставці було представлено лише частину серії — 21 малюнок, усього в серії 38 робіт. Поглянути на них прийшли і студенти 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування».

Окрім автора виставки тут також був присутній його наставник, Заслужений художник України Євген Удін, сім’я художника, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра та професор Тернопільського національного медичного університету Михайло Андрейчин. Виставку відкрили Володимир Поворозник разом із сином та Леонід Бицюра.

Виставка присвячена Тернополю, що зникає — старовинним будинкам, зовнішній вигляд яких було так чи інакше змінено, ламаючи, тим самим, задум архітектора.

– Спочатку не думав, що це будуть саме такі роботи, просто подобалися деякі будинки, я їх фотографував, а потім почав малювати. Через деякий час помітив, що ті будівлі, які були намальовані мали вже інший вигляд, наприклад, мешканці його утеплили і була втрачена ліпнина, або балкон, що мав гарну ковану решітку «зашили» пластиком,  — розповів автор виставки. — Тоді зрозумів, що це будуть роботи, які покажуть Тернопіль, що зникає. Можливо, ці будинки не надто красиві: немає надзвичайних балконів чи вікон, але вони, все-таки, зберігають нашу історію, показують, як жили містяни у ті часи, дух того часу.

Усі будівлі, зображені на роботах графіка, знаходяться, як правило, не у центральній частині міста, а серед вуличок, і розсіяно їх по всьому місту. За словами Володимира Поворозника, будинки у центрі міста більш «захищені» від подібної долі, бо щодня повз них проходять сотні людей. А долею цих будівель особливо не опікується ніхто, дозволяючи їм зникати на вулицях нашого міста.

Володимир Поворознік — тернопільський художник-графік. Свого часу закінчив Тернопільську державну художню школу, Київську заочну художню школу та Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка за спеціальністю «Початкове навчання та образотворче мистецтво», співпрацював з тернопільським видавництвом «Мандрівець». Є членом арт-групи «Сновиди».

студентка групи В-41

Креховець Мар’яна

Коментарі: