Оголошення

Події

Студенти-видавці відвідали Книжковий форум у Львові

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Днями відбувся 24-ий Форум видавців – найбільший книжковий ярмарок і літературний фестиваль України, який тривав з 13 по 17 вересня.

Заснувала книжковий ярмарок громадська організація «Форум видавців» ще у 1994 році. Проходить у Львові, головні експозиції, якого розташовані у дворі палацу Потоцьких.

Цього року Форум видавців став значно масштабнішим за всі попередні. У ньому взяло участь 250 видавництв, понад 50 авторів з 25 країн світу.  Новинкою від організаторів стала фут-зона, що дало змогу людям, які приїхали з далекої дороги або ж, які не знають міста, перекусити та випити смачної львівської кави безпосередньо на території форуму.

Цінова політика: вартість книг майже не відрізнялась від цін у книгарнях, але все ж таки люди купували їх через великий асортимент і через те, що хотіли привести додому книгу як «символ» цього ярмарку.

А обирати було з чого! Серед усього асортименту видань цього року журі вирішили не присуджувати Гран-прі, а організувати конкурс «Найкращі книги Форуму видавців», щоб дати можливість виграти кільком учасникам. Церемонія нагородження проходила у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької у таких номінаціях:

  1. «Класична українська література» – книга Івана Франка «Мойсей» («Видавництво ЛНУ ім. Івана Франка»);
  2. «Сучасна українська проза» – книга Сергія Жадана «Інтернат» (видавництво «MeridianCzernowitz»);
  3. «Класична зарубіжна література» – книга Басьо Мацуо «Поезії» (видавництво «Веселка»);
  4. «Сучасна зарубіжна література» – книга  Хорхе Луїса Борхеса «Книга вигаданих істот» («Видавництво Старого Лева»);
  5. «Література для дітей віком від 0 до 9 років» – книга Оксани Була «Зубр шукає гніздо» («Видавництво Старого Лева»);
  6. «Література для дітей віком від 10 до 12 років» – Книга Ульфа Старка «Маленька книжка про любов» («Видавництво Старого Лева»);
  7. «Підліткова література» – книга Яни Подосєльнік  «Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів» (видавництво «Artbooks»);
  8. «Український non-fiction» – книга Тимура Ворона «Стартап на мільйон. Як українці заробляють на технологіях» (видавництво «Vivat»).

Не байдужими залишились і наші студенти 2, 3 і 4- го курсів спеціальності «Видавнича справа та редагування». Як майбутні видавці, теж відвідали цей захід і залишилися дуже задоволеними. Майже всі зі 40-ка людей, які побували на Книжковому форумі, привезли додому книжку.

Загальні враження? Найперше – це атмосфера, яка тут якась особлива: зайшовши лиш на територію, відчуваєш рідний тобі запах фарби та паперу;  довкола шум, гамір людей, які просять у консультантів порадити літературу, запитують ціни, або топчуться по півгодини біля прилавка, тримаючи в руках дві книжки, вагаючись,  яку з них придбати, а в результаті беруть обидві.

На такому масштабному ярмарку ти знайомишся з новими для себе видавництвами, зокрема з їхньою продукцією, порівнюєш якість видання одного видавництва з іншим, і робиш висновки, яке з них якісніше підходить до випуску свого товару – це робити набагато зручніше на таких заходах, ніж в Інтернеті  чи бігати з однієї книгарні в іншу.

Дивовижні відчуття, шалені емоції переповнюють, коли улюблений автор стоїть біля тебе і підписує тобі свою книжку; або коли ти просто ідеш, а назустріч тобі іде іменитий письменник, ти чемно його перепиняєш і спілкуєшся з ним тет-а-тет – це прекрасно.

Форум видавців зближує людей: як і авторів з читачами, так читача з читачем. Книжковий форум у Львові зблизив і нас, любителів книг.

Андріана Худик, В-31

Коментарі: