Оголошення

Події

News image

Студентка-дизайнер Галицького коледжу прив

Євгенія Мартиневич, студентка відділення дизайну групи М-41, отримала диплом II ... Детальніше...

Пізнавальну лекцію для студентів-видавців провела доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка Наталія Дащенко

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

У рамках Днів науки 25 квітня в Галицькому коледжі відбулася лекція на тему «Словесний випад по-українськи, або Так не годиться, так не пасує», яку провела доцент кафедри журналістики ТНПУ, кандидат філологічних наук Наталія Дащенко.

Лихослів’я, лайка, нецензурна лексика, безсоромна мова, сороміцькі слова, матюки – це те, без чого, на жаль, майже половина українців не може обійтися у своїй мові. Аби їх почути, далеко ходити не потрібно – варто просто проїхатися в транспорті в годину пік. Найчастіше, на думку Наталії Левківни, причинами вживання обсценної (нецензурної) лексики є словесний епатаж, умисне порушення норм і правил, заповнення пауз між словами, порятунок від стресу та для «зв’язку слів». Вона вважає, що ненормативна лексика народжується через бажання подолати заборону, а її використання робить наше мовлення пустим.

Під час розмови пані Наталія ознайомила студентів з різними видами та походженням ненормативної лексики, а також етимологією власне української лайки.

Через міцне слівце можна робити висновки про стан культури суспільства. Наталія Дащенко підсумувала, що вибір слів – це вибір своєї мети в житті, а тому дбати про чистоту мови потрібно кожному самостійно.

Юліана Діткун, В-41

Коментарі: