Оголошення

News image

ГАЛИЦЬКИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА оголошує набір студентів на 2018-2019 н.р. на державну та контрактну форми навча

за освітнім ступенем БАКАЛАВРА; за спеціальностями ОКР «МОЛОДШИЙ СПЕЦІАЛІСТ»; за професіями  «КВАЛІФІКОВАНИЙ РОБІТН... Детальніше...

Події

News image

Цікаво про податки: студенти відвідали Муз

Уже п’ять років у Головному управлінні ДФС у Тернопільській області діє Музей... Детальніше...

Зустріч студентів коледжу з професором із Харкова

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

У Галицькому коледжі 13 квітня відбулася зустріч студентів видавничої та юридичної спеціальностей із харківським професором, етнографом Володимиром Склярем. Професор займається дослідженням етноциду української мови.

Володимир Миколайович розповів про давню історію української мови, про спроби її знищення та пригноблення за часів Радянського Союзу.

«Трагедія України полягала у тому, що її територію постійно рвали на шматки. І особливо ця політика активізувалася у ХХ столітті, яке стало випробувальним для всього українства. Втрата української державності, поразка революції 1917-1919 рр. призвела до розподілу території України на 4 частини. Проте попри розподіл українців об'єднувало те, що українська мова не була штучно створена. Українська мова формувалася з «низу»: от якою мовою розмовляли в Полтаві, такою мовою Котляревський і написав свою «Енеїду». Це врятувало українську мову від знищення», - зазначив професор.

Наталія Павлусик, В-21

Коментарі: