Оголошення

Події

News image

Остання пара у студентів спеціальності "Го

Неймовірними емоціями завершився ще один тиждень життя відділення економіки та... Детальніше...

Слідом за Чорноволом

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Надзвичайно цікавою, насиченою деталями та спогадами видалася студентам розповідь-лекція завідуючої кімнатою-музеєм В'ячеслава Чорновола Омеляни Парило. Вона переповіла весь життєвий шлях літератора, публіциста, журналіста, політика, великої людини В’ячеслава Максимовича, розповіла історію навчального закладу та роль Чорновола у його становленні. Так, згадує Омеляна Омелянівна, три В’ячеслави «охрестили» коледж: В’ячеслав Негода, тодішній голова Тернополя, В’ячеслав Брюховецький, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» та, звісно, В'ячеслав Чорновіл допомогли Марії Петрівні Баб'юк та усьому викладацькому колективу перетворитися з ліцею у коледж. Згодом, вже після трагічної смерті політика, наш заклад отримав звання імені В’ячеслава Чорновола.

 

Із доповненнями «чорноволівця», студента 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Ігоря Базана Омеляна Парило розповіла студентам історію кожної експозиції у кімнаті-музеї, серед яких Свіча пам’яті, «Тернова ружа – тернова доля» (роки без Чорновола), «Роки, прожиті в пам’яті навічно» (годинник, який зупинився на тій годині, коли загинув Чорновіл), 62 писанки, які символізують його роки життя. Є серед музейних куточків ті, які створені нещодавно, у час майданівських подій.

-                     Я була на майдані, – згадує Омеляна Парило. – Приїжджаю, а діти самі організували куточок, поставили все, що знайшли на Майдані: свічечки, прапор з чорною стрічкою, бруківку. Які свідомі серед нас є діти! І ви такими будете, я впевнена.

Омеляна Омелянівна закликала студентів-першокурсників старанно вчитися, виховувати у собі почуття національної гідності, наголосила, що саме ці риси допоможуть стати фахівцями та допомогти перемогти інформаційну війну.

-                     Наш народ завше був сором’язливим, дуже шляхетним, дуже вихованим, – вважає Омеляна Парило. – Але вороги влізли всюди: у книги, в телебачення, у навчальні підручники. Оце і є інформаційна війна, яку веде з однієї сторони зовнішній ворог – Московія, а з другої – наш внутрішній ворог. А ви будьте пильними і будьте самим собою. Таким був В’ячеслав Чорновіл.

Ю. В. Прокопишин, куратор групи В-11

Коментарі: