Оголошення

Події

News image

Остання пара у студентів спеціальності "Го

Неймовірними емоціями завершився ще один тиждень життя відділення економіки та... Детальніше...

100-річчя героїчного бою на Лисоні

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Для студентів Лисоня – п’ємонт національного відродження, тому відвідини урочин з нагоди 100-річчя героїчного бою на славній землі було своєрідним покликанням.

― Святий обов’язок кожного вчителя, викладача – берегти пам’ять і гордість за славу попередніх поколінь і передавати її своїм вихованцям. А ще кожен патріот своєї землі має хоч раз в житті побувати на Лисоні, поклонитися лицарям українського духу і подякувати за те, що поклали життя за Україну, за нашу волю, за нас, живих», ― каже викладач історії Марія Степанівна Рудик.

Немає слів, щоб передати враження і емоції від споглядання дійств – Молебень за Україну, Панахида за полеглими, освячення стрілецької каплички Покрови Пресвятої Богородиці, освячення стацій звитяг Січових стрільців, реконструкція історичного бою, а на закінчення ­­– пошанування стрілецької слави у пісні та слові.

А ще ми горді тим, що саме в нас, на Тернопіллі, вознісся до неба величний меморіал, унікальний мілітарний комплекс Січових стрільців, аналогів якому немає ніде.

Саме тут студенти мали змогу відчути подих землі, на якій сто років тому пролилася кров за волю рідного краю, пом’янути полеглих героїв, а також відвідати різноманітні мистецькі локації, виставки стрілецьких світлин і навіть поласувати справжньою українською традиційною кухнею.

― Дуже глибоко у душу запав спів патріотичних українських гуртів, зокрема «Козацької хореї» з Києва під орудою Тараса Компаніченка. Ще приїхавши додому, наспівувала їхніх пісень», ― каже Анастасія Флейтута, студентка групи В-41.

Без перебільшення можна сказати, що такі велелюдні заходи згуртовують націю, роблять її сильнішою, нагадують про одвічне прагнення нашого народу мати незалежну державу, вселяють віру в Україну, у завтрашній день.

Довідка

Лисоня – гора на Бережанщині. У серпні 1916 р. підрозділи російської імперської армії в рамках знаменитого наступу під назвою «Брусилівський прорив» підійшли до Бережан. Корпуси Українських січових стрільців, сформовані із кращих синів тодішньої України в складі айстро-угорської імперії, вирішили дати відсіч загарбникам.

У ході боїв корпуси УСС зазнали тяжких втрат (за підрахунками істориків – близько 700 загиблих, покалічених і полонених), внаслідок яких УСС на якийсь час фактично припинили своє існування, однак російська армада у вересні 1916-го була зупинена.

У вересні 2016 року на Лисоні відкрили Меморіальних комплекс Українських січових стрільців.

 

Катерина Шаблій, Ігор Базан, В-41

Коментарі: