У Тернополі відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

Сотні тернополян, представники духовенства та влади взяли участь у відкритті та освяченні пам’ятника. Долучилися до дійства й студенти Галицького коледжу.

Урочистості розпочались на Театральному майдані з нагоди Дня захисника України. На центральній площі міста вишикувалися бійці 44-тої окремої артилерійської бригади, Національної гвардії, батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Тернопіль». Найкращим з них вручили грамоти та відзнаки. З Театрального майдану колона військовослужбовців разом з громадськістю попрямувала до площі Героїв Євромайдану. Урочиста хода пройшла центральними вулицями на честь Героїв та борців за волю і Незалежність України.

Пам’ятник освятили представники духовенства. Після його відкриття було оголошено прізвища усіх загиблих на Майдані Героїв Небесної Сотні.

«Герої Небесної сотні захищали свободу, щоб український народ мав майбутнє, тому ми відкриваємо пам’ятник тим, хто боровся і загинув за Україну під час Революції Гідності. Сьогодні ми також шануємо кожного, хто поліг за Україну раніше і бореться за неї зараз», – зазначив під час відкриття пам’ятника міський голова Тернополя Сергій Надал.

Пам’ятник є спільною роботою художника Романа Вільгушинського та архітектора Івана Жовнича. Висота композиції без постаменту становить 9 м, а сама фігура заввишки майже 3 м.

Проект пам’ятника Героям Небесної сотні був обраний під час спеціального бліц-конкурсу на початку червня 2015 року. Перший переможець написав відмову від участі у спорудженні монументу.