Оголошення

Події

News image

Остання пара у студентів спеціальності "Го

Неймовірними емоціями завершився ще один тиждень життя відділення економіки та... Детальніше...

"ТехноПарк-2014" про новації у школі". Свобода - 2014,- №28, - 3с.

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

"ТехноПарк-2014" про новації у школі"

 

У Тернопільській гімназії ім. І. Франка відбувся унікальний захід - "ТехноПарк-2014", під час якого освітяни міста пре­зентували свої нововведення. Його організаторами виступили управління освіти і науки Тернопільської міськради, кому­нальний методичний центр нгуково-осеітніх інновацій та моніторингу у співдружності з навчальними закладами облас­ного центру.

"ТехноПарк" у Тернополі прово­дять вдруге. Торік це дійство три­вало на базі Тернопільської загаль­ноосвітньої школи №24. Цьогоріч воно відбувалось у кілька етапів.

Перша модель - соціально-техноло- гічна. У ній піднімали питання інклюзії в освітньому середовищі міста разом з меценатами, які взяли­ся реалізувати проекти, незважаючи на їх високу вартість. Висловлюючи вдячність, педагоги зазначили: "Для нас вкрай приємно, що меценати по­годились надати фінансову допомо­гу, очевидно, вони добре розуміють, що без освіти немає нації".

Друга модель "ТехноПарку" сто­сувалась питань "Парадигми осві­тньої інновації". Педколективи презентували свої проекти, більшість із яких вже успішно ре­алізують на практиці. Передусім йдеться про теми Галицького ко­леджу ім. В. Чорновола, які посіли п'ять призових місць.

У номінації гран-прі відзначено проект "Плекаємо обдарованість", розробником якого є директор гімназії "Гармонія" (на базі Га­лицького коледжу) Марія Мельник та викладач хімії цього ж закладу Ольга Спільниченко. Не менш ціка­вою була презентація розвитку осо­ бистості - "Ключі успіху". Автор проекту – завідувач відділення ком­п'ютерних та видавничих техно­логій Олександра Чубей. Проект спрямований на формування ново­го покоління інтелектуальної та ділової еліти країни.

Гран-прі отримав також проект Галицького коледжу "Професійне зростання педагогічного працівни­ка", який передбачає диференцій­оване постійне підвищення профес­ійного рівня працівників через їх участь у різних формах наукової діяльності.

Не обминув "ТехноПарк - 2014" і дітей з обмеженими можливостя­ми. Окрім спонсорської допомоги, освітянам запропонували акції, в рамках яких кожен заклад міг зап­ропонувати соціальний пакет про­позиції спеціалізованим школам. Найбільше їх отримала Терноп­ільська спеціальна школа для дітей з особливими потребами, що на вулиці Академіка Сахарова, 4. Там навчаються 120 обдарованих хлопців і дівчат, яким така допо­мога вкрай потрібна.

Наталя ЛУКІВ

Коментарі: