Оголошення

News image

Конкурс творчих робіт «Я обираю журналістику»

Циклова комісія дисциплін видавничої справи та редагування розпочинає Конкурс творчих робіт для учнівської та студентської молод... Детальніше...

Події

News image

Програма тижня відділення КВТ

З 24 до 28 лютого у Галицькому коледжі триватиме тиждень відділення комп'ютерних... Детальніше...

"ТехноПарк-2014" про новації у школі". Свобода - 2014,- №28, - 3с.

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

"ТехноПарк-2014" про новації у школі"

 

У Тернопільській гімназії ім. І. Франка відбувся унікальний захід - "ТехноПарк-2014", під час якого освітяни міста пре­зентували свої нововведення. Його організаторами виступили управління освіти і науки Тернопільської міськради, кому­нальний методичний центр нгуково-осеітніх інновацій та моніторингу у співдружності з навчальними закладами облас­ного центру.

"ТехноПарк" у Тернополі прово­дять вдруге. Торік це дійство три­вало на базі Тернопільської загаль­ноосвітньої школи №24. Цьогоріч воно відбувалось у кілька етапів.

Перша модель - соціально-техноло- гічна. У ній піднімали питання інклюзії в освітньому середовищі міста разом з меценатами, які взяли­ся реалізувати проекти, незважаючи на їх високу вартість. Висловлюючи вдячність, педагоги зазначили: "Для нас вкрай приємно, що меценати по­годились надати фінансову допомо­гу, очевидно, вони добре розуміють, що без освіти немає нації".

Друга модель "ТехноПарку" сто­сувалась питань "Парадигми осві­тньої інновації". Педколективи презентували свої проекти, більшість із яких вже успішно ре­алізують на практиці. Передусім йдеться про теми Галицького ко­леджу ім. В. Чорновола, які посіли п'ять призових місць.

У номінації гран-прі відзначено проект "Плекаємо обдарованість", розробником якого є директор гімназії "Гармонія" (на базі Га­лицького коледжу) Марія Мельник та викладач хімії цього ж закладу Ольга Спільниченко. Не менш ціка­вою була презентація розвитку осо­ бистості - "Ключі успіху". Автор проекту – завідувач відділення ком­п'ютерних та видавничих техно­логій Олександра Чубей. Проект спрямований на формування ново­го покоління інтелектуальної та ділової еліти країни.

Гран-прі отримав також проект Галицького коледжу "Професійне зростання педагогічного працівни­ка", який передбачає диференцій­оване постійне підвищення профес­ійного рівня працівників через їх участь у різних формах наукової діяльності.

Не обминув "ТехноПарк - 2014" і дітей з обмеженими можливостя­ми. Окрім спонсорської допомоги, освітянам запропонували акції, в рамках яких кожен заклад міг зап­ропонувати соціальний пакет про­позиції спеціалізованим школам. Найбільше їх отримала Терноп­ільська спеціальна школа для дітей з особливими потребами, що на вулиці Академіка Сахарова, 4. Там навчаються 120 обдарованих хлопців і дівчат, яким така допо­мога вкрай потрібна.

Наталя ЛУКІВ

Коментарі: