Оголошення

Події

News image

До Днів науки у Галицькому коледжі долучил

Публічний захист художньо-технічних досліджень студентів відділення дизайну відб... Детальніше...

"Свято перших дипломів". Вільне життя - 2001

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Свято перших дипломів

Символічно, що у перше літо, нового тисячоліття Га­лицький коледж, що в Тернополі, вітав своїх перших випускників. Понад 80 «свіжоспечених» економістів, фі­нансистів та юристів отримали дипломи молодших спеціалістів.

Із чотирьох років існування коледжу останній видався найважчим, адже заклад проходив акредитацію.

— Почати навчати дітей — це одне, — вважає директор закладу Марія Баб'юк, — а право видавати їм державні дипломи — зовсім інше. Це надзвичайно велика відпові­дальність перед державою, випускниками та їх батьками.

Справді, ширилися чутки, що випускники отримають не дипломи, а посвідчення. І це непокоїло, людей. Але всі труднощі залишилися в минулому тисячолітті.

Нині коледж і готує молодших спеціалістів і бакалаврів (денна та заочна форми навчання) на державній і контрактній формі за багатьма спеціальностями. Кращі ви­пускники рекомендуються до вступу у Національний університет «Києво-Могилянська академія» та його філії у Миколаєві й Острозі, до того ж на державну форму навчання. Гвлицький коледж сьогодні за рівнем успішності своїх колишніх вихованців, а нинішніх випускників «Києво-Могилянської академії» займає друге місце серед се­ми закладів України, що працюють під її патронатом.

Частина випускників коледжу продовжує навчання у вузах Харкова, Львова, Києва, Тернополя. Цьогоріч поча­ла діяти угода з Київським університетом туризму, еконо­міки й права, яка надала студентам Галицького коледжу право отримати повну вищу освіту, тобто стати спеціалістами чи магістрами

До речі, згодом освіту такого рівня можна буде здобути у коледжі: студентів навчатимуть викладачі з Києва, але* коштуватиме це не як у столиці, а як у Тернополі, тобто значно дешевше. А поки що у Галицькому коледжі відкрилося нове гуманітарне відділення, ліцензії отримали три нові сучасні спеціальності. Уже стала популярною спеціальність менеджера-організатора туристичного і готельного бізнесу зі знанням двох іноземних мов та комп'ютера. Є багато заяв на здобуття спеціальності редактора-журналіста, яку за­початкували на підставі угоди з Львівською поліграфічною академією, модельєра-конструктора (угода з Київським університетом дизайну і технологій).

Спеціальності справді сучасні і цікаві, та й від самого процесу навчання студенти отримують задоволення. У коледжі є вся необхідна література, понад 60 нових - комп'ютерів, один із них надзвичайно потужний, під'єдна­ний до Інтернету і забезпечує доступ до бібліотек усіх університетів світу. Є у коледжі прекрасна англомовна бібліотека, зібрана завдяки фонду «Відродження», «Києво-Могилянській академії» та Президентській бібліотеці.

Отже, в нове тисячоліття Галицький коледж ступив із серйозними здобутками. Його перші випускники отримали державні дипломи, святковий концерту дарунок і благос­ловення святого отця. Під звуки «Ґаудеамуса» альма-матер рішуче відкрила їм двері у широкий світ. Кожен з них уже зуміє вибрати правильну стежку в ньому.

 

Ліля ЛІСАНКОВА.

Фото Василя БУРМИ.

Коментарі: