Оголошення

News image

До уваги студентів! Змінено реквізити

У зв'язку зі змінами рахунків України з 03.01.2020 р.  Галицький  коледж імені В’ячеслава Чорновола має нові реквізити дл... Детальніше...

Події

"В одному ритмі з університетами Європи". Свобода - 1998, - 3 жовтня(№98) 4с.

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

В одному ритмі з університетами Європи


Міжнародна наукова конференція „Україна і Польща: діалог культур (історія та перспективи)" відбулася у приміщенні Галицького коледжу в Тернополі. Перелік її організаторів (а це і Києво-Могилянська академія, і Люблінський, Краківський та Женевський університети), а також імена доповідачів та висвітлені теми свідчать про неординарність цієї події для міста, а для коледжу —особливо.

Доповіді науковців охоплювали як географічний, історичний, так і мовний та культурний аспекти часом досить суперечливих взаємовідносин двох народів, їх минуле і сучасність, бачення майбутнього.

У чому ж практична цінність конференції для нашого Галицького коледжу? Як розповіла його директор Марія Баб'юк. науковець із Женевського університету Жорж Ніва спільно з професорсько-викладацьким складом кафедри історії та філософії Києво-Могилянської академії розробив програму налагодження взаємозв'язків між Україною й Польщею, зокрема, у сфері обміну студентами та викладачами, обопільного стажування (один студент щомісяця), організації літніх таборів тощо, причому, безкоштовно, оскільки ці заходи передбачені спеціальною програмою, на яку виділені кошти.

Добрим стимулом для студентів буде й те, що після успішного завершення навчання на рівні молодшого спеціаліста чи бакалавра вони зможуть продовжити його зі спеціальностей „економіка" і „правознавство" в Лондонському, Женевському чи Люблінському університетах за рекомендацією ради коледжу, погодженою з ученою радою Києво-Могилянської академії. Вартість навчання у Женевському та Люблінському університетах — 400-500 доларів на рік.

Проходила конференція водночас з міжнародною виставкою „Дім-98", у якій брали участь бізнесмени з різних країн. Спілкування з науковцями переконало декого із них у тому, що вкладати гроші в освіту все ж таки варто.

Тож від такої конференції, що допомагає в налагодженні міжнародного співробітництва та зміцненні взаємозв'язків, користь для навчального закладу очевидна.

Влада СОБУЦЬКА.

Коментарі: