Оголошення

Події

News image

Остання пара у студентів спеціальності "Го

Неймовірними емоціями завершився ще один тиждень життя відділення економіки та... Детальніше...

"Допомагає коледжу "ТАКСОПАРК"". Освітянин - 1998 - вересень-жовтень(№5) 6с.

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Місто відвідав міністр

 

20 серпня місто відвідала загально-урядова делегація на чолі з прем’єр-міністром Валерієм Пустовойтенком, у складі якої перебував і міністр освіти. Наш земляк, уродженець Борщівщини, Михайло Згуровський, відвідав у Тер­нополі ЗШ №29, дитячий дошкільний заклад №41 та вище професійно-тех­нічне училище №4. У приміщенні Галицького коледжу відбулася зустріч кер­івників навчально-освітніх закладів та вчителів області і міста з міністром освіти, який у своєму виступі торкнувся найважливіших проблем освіти та відповів на запитання присутніх.

Зокрема, він зазначив, що, незважаючи на загальні економічні труднощі, сфера освіти не лише збереглася, а й удосконалюється та реорганізовується: створено національну систему освіти, прийнято низку законів прямої дії, що регулюють н окремі ланки, сформовано на ідеологічному рівні нову законо­давчу систему. Серед питань, які потребують негайного вирішення, міністр виділив такі: структуризація освіти (переглянути мережу освітніх закладів); реорганізація змісту освіти (створення стандарту державної освіти та нового плану навантажень); створення нової системи комбінованого забезпечення підручниками та ін.

Освітян турбували питання недосконалості навчальних програм, внесен­ня змін до законів фінансової політики (тих, що стосуються самозабезпе­чення та оподаткування шкіл), нагородження випускників медалями та про­блема шкільної форми. Найважливішим було вся ж питання заборгованості заробітної плати. Михайло Згуровський повідомив, що у найважчому стані з виплатою освітянам заробітку опинилося вісім областей України. Як не при­кро, та Тернопільська - одна з них. Згадав він також про дотацію, яка нещо­давно надана (найближчим часом повинна надійти її друга частина), але вод­ночас висловив сумнів з приводу того, чи вдасться погасити заборгованість, використовуючи лише кошти з держбюджету. Варто шукати шляхи вирішення цієї проблеми на місцях. Він звернувся до присутніх з проханням конструк­тивно і з розумінням підійти до ситуації, що склалася, та розпочати навчаль­ний рік.

Галина БУЧИНСЬКА.


Коментарі: