Оголошення

News image

До уваги студентів! Змінено реквізити

У зв'язку зі змінами рахунків України з 03.01.2020 р.  Галицький  коледж імені В’ячеслава Чорновола має нові реквізити дл... Детальніше...

Події

8322 Водій автотранспортних засобів категорії "B", "C1", 7231.2 Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, 7331 Виробник художніх виробів з металу.

Рейтинг Користувача: / 9
НайгіршеНайкраще 

Професія: водій автотранспортних засобів категорії "B", "C1".

Напрям підготовки: Водіння автотранспортних засобів категорії "B". Водіння автотранспортних засобів категорії "C1" з причепом дозволеною максимальною масою не більше 750 кг.

Галузь знань: автотранспортна промисловість

Освітньо-кваліфікаційний рівень: кваліфікований робітник

 

Денна форма навчання:

3  роки (на базі 9-ти класів) 1  рік (на базі 11-ти класів)

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика кваліфікованого робітника  з професії

8322 водій автотранспортних засобів категорії "B", "C1".

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:

Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч. Небезпечних, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії в та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх запобігання; причини виникнення несправностей, способи їх виявлення та усунення; характер впливу кліматичних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, пожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та під час роботи на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, оливи, мастила, електроліт, антифриз та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та  шкоди навколишньому середовищу.

Повинен уміти:

Керує автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії в за різних дорожніх умов. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечує належний технічний стан автотранспортного засобу. Буксирує автопричіп повною масою до 750 кг. Перевіряє технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечує справність обладнання відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконує роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подає автотранспортний засіб під навантаження та розвантаження або до місця посадки і висадки пасажирів. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові автотранспортного засобу малої вантажопідйомності, а також порядок розміщення пасажирів в легкових автомобілях. Усуває технічні несправності, які виникають під час роботи автотранспортного засобу на лінії і не потребують розбирання механізмів. Виконує регулювальні роботи. Заправляє автомобільні транспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформляє дорожню документацію. Надає першу  допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод.

Загально професійні вимоги

 

Повинен: раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватись норм технологічного процесу; не допускати  браку в роботі; знати  і  виконувати  вимоги  нормативних  актів  про  охорону  праці  та  навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

 

Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться  в системі професійно-технічної освіти

Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні на категорію "B", "C1" - повна загальна середня або базова освіта. Без вимог

Сфера професійного використання випускника

 

Професія 7231.2 Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Напрям підготовки: сфера обслуговування транспортних засобів

Галузь знань: автотранспортна промисловість

Освітньо-кваліфікаційний рівень: кваліфікований робітник

 

 

 

Кваліфікація: автослюсар 1-2 розряду

 

 

Професія: 7231.2 Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Кваліфікація: 1 розряд

Кваліфікаційні вимоги до 1 розряду Повинен знати:

Основні прийоми виконання робіт з розбирання окремих простих складових одиниць; призначення і правила застосування слюсарних інструментів і контрольно-вимірювальних приладів, що використовуються; найменування і маркування металів, мастил, палива, гальмової рідини, миючих засобів.

Завдання та обов'язки

Виконує роботи з розбирання простих складових одиниць і агрегатів автомобілів, очищення від бруду, миття після розбирання складових одиниць і агрегатів автомобілів, зачищення заусениць, прогін різьблення, свердління отворів, змащення деталей. Бере участь у ремонті під керівництвом слюсаря  вищої кваліфікації.

Кваліфікаційні вимоги до 2 розряду Повинен знати:

Основні відомості про будову автомобілів; порядок складання простих складових одиниць; прийоми ізолювання та паяння проводів; способи виконання кріпильних робіт та обсяги першого технічного обслуговування;  призначення  і  правила  застосування  найбільш  розповсюджених  універсальних  і спеціальних пристроїв і контрольно – вимірювальних приладів; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; призначення і застосування охолоджувальних і гальмових рідин, мастил і  палива; правила застосування і користування пнемо – і електроінструментом; основні відомості про систему  допусків  і  посадок,  квалітети  і  параметри  шорсткості;  основи  електротехніки  і  технології металів у обсязі виконуваної роботи; правові та організаційні основи безпеки праці; основи безпеки праці в галузі; пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці, виробничої санітарії, питання проходження медичних оглядів; надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках,  охорони навколишнього середовища; класифікацію, фізико-хімічні, механічні, технологічні властивості, маркування та галузь застосування металів, сплавів, діелектриків, паливно-мастильних матеріалів; Основні  правила  читання  креслень,  загальні  поняття  про  збірні  креслення,  робочі  креслення  на  виготовлення деталей, технічні виміри, загальні відомості про схеми;

Основи електростатики, постійний струм, електромагнетизм, змінний струм, трансформатори, електричні машини, правила користування електровимірювальними приладами; поняття про допуски та посадки, правила та порядок користування інструментами та приладами для виміру лінійних і кутових величин, оптичними, пневматичними та електричними приладами;основи машинознавства – відомості з теоретичної механіки, опору матеріалів, деталей машин, теплотехніки, гідравліки, аеродинаміки; сучасні моделі економіки, товар, гроші, їх функції та властивості, матеріальне виробництво, ринок і умови його функціонування, мікроекономіку, фонди підприємства, національний прибуток; поняття та ознаки правової держави; конституційні основи України; цивільне право і відносини, що ним регулюються; захист господарчих прав та інтересів; розгляд господарчих спорів; адміністративний проступок і адміністративну відповідальність; правову охорону природи; загальні основи галузевої економіки і підприємства; економічну, фінансову і комерційну діяльність підприємства; використання інформаційних та комп'ютерних технологій для автоматизації  виробництва; системи управління на основі компэютерних технологій.  Завдання та обов'язки: виконує роботи з розбирання вантажних та легкових автомобілів, (окрім спеціальних і дизельних), автобусів з кількістю посадочних місць для пасажирів до 22, причепів, напівпричепів і мотоциклів. Здійснює ремонт, складання простих з’єднань і складових одиниць автомобілів із заміною окремих частин і деталей. Знімає та встановлює просту освітлювальну арматуру, ізолює та паяє проводи. Виконує кріпильні роботи за регламентом робіт першого технічного обслуговування, усуває виявлені дрібні несправності. Виконує слюсарну обробку деталей за 12 – 14 квалітетами із застосуванням  слюсарного інструменту і контрольно – вимірювальних приладів. Виконує роботи середньої складності з  ремонту і збирання автомобілів під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Загальнопрофесійні вимоги: Повинен:

 

раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватись норм технологічного процесу; не допускати  браку в роботі;

знати  і  виконувати  вимоги  нормативних  актів  про  охорону  праці  та  навколишнього  середовища,  дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених  негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології.

 

Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти Базова або неповна базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Сфера професійного використання випускника

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

Професія 7231.2. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Кваліфікація: 3 розряд

Кваліфікаційні вимоги до 3 розряду Повинен знати: конструкцію і призначення складових одиниць та агрегатів автомобілів середньої складності; правила складання автомобілів, способи і прийоми ремонту деталей, складових одиниць, агрегатів і приладів; основні прийоми розбирання, складання, знімання та встановлення приладів і агрегатів електроустаткування; типові несправності системи електроустаткування, способи їх виявлення та усунення; призначення і основні властивості матеріалів, які застосовуються під час ремонту електроустаткування; відповідальні регулювальні і кріпильні роботи; основні властивості металів; призначення термообробки деталей; будову універсальних спеціальних пристроїв і контрольновимірювальних приладів середньої складності; систему допусків і посадок, квалітети та параметри  шорсткості; правове регулювання господарських відносин у промисловості, захист господарських прав і інтересів, основи трудового законодавства, адміністративну і дисциплінарну відповідальність; планування підприємницької діяльності, фінансову базу підприємства, інноваційну та комерційну діяльність підприємств (основи маркетингу), фінанси та облік на підприємстві, системи обслуговування бізнесу; Використання інформаційних та комп’ютерних технологій для автоматизації  виробництва, діючі

системи управління на основі комп’ютерних технологій відповідно до спеціалізації; особливості будови сучасних автомобілів і автобусів, прийоми технічного обслуговування і ремонту автомобілів, призначення та види діагностичного обладнання, стандартизацію та контроль якості; поняття про допуски та посадки, правила та порядок користування інструментами та приладами для виміру лінійних і кутових величин, оптичних, пневматичних та електричних приладів; розміри на кресленнях, різні схеми відповідно до спеціалізації, користуватися ними ; метали і сплави, діелектрики, паливномастильні матеріали; основи електростатики, особливості використання в професійній діяльності постійного струму, магнетизму та електромагнетизму, змінного струму, трансформаторів, електричних машин, апаратури управління і захисту, електровимірювальних приладів; правові та організаційні основи охорони праці, основи безпеки праці пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці, виробничої санітарії в галузі, проходження медичних оглядів, практичне надання першої допомоги  потерпілим при нещасних випадках.

Завдання та обов'язки

Виконує роботи з розбирання автомобілів (у тому числі дизельних, газобалонних і спеціальних), а також автобусів; ремонтує, складає вантажні автомобілі, окрім спеціальних, газобалонних та дизельних, легкові автомобілі і автобуси з кількістю посадочних місць для пасажирів до 22; визначає і усуває несправності у роботі складових одиниць та агрегатів автомобілів; ремонтує, складає, регулює та випробовує складові одиниці та агрегати середньої складності із заміною окремих частин і деталей; виконує кріпильні роботи відповідальних різьбових з’єднань при технічному обслуговуванні із заміною зношених деталей; розбирає відповідальні складові одиниці та агрегати електроустаткування автомобілів; з’єднує та паяє проводи з приладами й агрегатами електроустаткування; виконує слюсарну обробку деталей за 11-12 квалітетами із застосуванням універсального обладнання; ремонтує і встановлює складні агрегати і складові одиниці під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Загальнопрофесійні вимоги

 

Повинен:

 

раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватись норм технологічного процесу; не допускати  браку в роботі;

знати  й  виконувати  вимоги  нормативних  актів  про  охорону  праці  й  навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

 

Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно технічної освіти Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів"  другого розряду

За умови продовження первинної професійної освіти в професійно-технічних навчальних закладів 1-2-

3-го атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

за  умови  підвищення  кваліфікації  стаж  роботи  за  професією  «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»  2 розряду не менше 1 року.

 

Сфера професійного використання випускника

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

 

Професія 7231.2 Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Кваліфікація: 4 розряд

Кваліфікаційні вимоги до 4 розряду Повинен знати:

Будову і призначення автомобілів, що обслуговуються; схеми складання автомобілів; електричні та монтажні схеми автомобілів; технічні умови на складання, ремонт і регулювання агрегатів, складових одиниць і приладів; методи виявлення і способи усунення складних дефектів, виявлених у процесі ремонту, складання і випробування агрегатів, складових одиниць і приладів; правила і режими випробування, нормативно-технічну документацію на випробування агрегатів і складових одиниць; призначення і правила застосування складних випробувальних установок; будову , призначення і правила застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; періодичність та обсяги технічного обслуговування електроустаткування та основних складових одиниць і агрегатів автомобілів; систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості; правові та організаційні основи безпеки праці; основи безпеки праці в галузі; пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці, виробничої санітарії, питання проходження медичних оглядів; надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках, охорони навколишнього середовища; класифікацію, фізико-хімічні, механічні, технологічні властивості, маркування та галузь застосування металів, сплавів, діелектриків, паливно-мастильних матеріалів; основні правила читання креслень, загальні поняття про збірні креслення, робочі креслення на виготовлення деталей, технічні виміри, загальні відомості про схеми; основи електростатики, постійний струм, електромагнетизм, змінний струм, трансформатори, електричні машини, правила користування електровимірювальними приладами; поняття про допуски та посадки, правила та порядок користування інструментами та приладами для виміру лінійних і кутових величин, оптичних, пневматичних та електричних приладів;       основи машинознавства – відомості з теоретичної механіки, опору матеріалів, деталей машин,теплотехніки, гідравліки, аеродинаміки; сучасні моделі економіки, товар, гроші, їх функції та властивості, матеріальне виробництво, ринок і умови його функціонування , мікроекономіку, фонди підприємства, національний прибуток; поняття та ознаки правової держави; конституційні основи України; цивільне право і відносини, що ним регулюються; захист господарчих прав та інтересів; розгляд господарчих спорів; адміністративний проступок і адміністративна відповідальність; правову охорону природи;загальні основи галузевої економіки і підприємства; економічну, фінансову і комерційну діяльність підприємства; використання інформаційних та комп’ютерних технологій для автоматизації виробництва; системи управління на основі комп’ютерних технологій.

Завдання та обов'язки

Виконує ремонт і складання автомобілів (у тому числі дизельних, газобалонних, спеціальних вантажних), автобусів, імпортних легкових автомобілів, вантажних пікапів і мікроавтобусів; розбирає, проводить дефектування деталей, ремонтує, складає складні агрегати, складові одиниці й прилади, замінює їх при технічному обслуговуванні та ремонті; перевіряє гальмові та ходові властивості автомобілів; виконує на стендах випробування складових одиниць та агрегатів; виявляє і усуває дефекти, несправності у процесі регулювання і випробування агрегатів, складових одиниць і приладів; розбраковує деталі після розбирання та миття; виконує слюсарну обробку деталей за 7-10 квалітетами із застосуванням складного універсального обладнання; виконує статичне та динамічне балансування деталей і складових одиниць складної конфігурації, складає дефектувальні відомості.

 

Загальнопрофесійні вимоги

 

Повинен:

раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватись норм технологічного процесу; не

допускати браку в роботі; знати  й  виконувати  вимоги  нормативних  актів  про  охорону  праці  й  навколишнього  середовища,

додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених

негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);             знати інформаційні технології.

Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно технічної освіти

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» третього розряду

 • За умови продовження первинної професійної освіти в професійно-технічних навчальних закладів

2-3-

го атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

 • За умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» 3 розряду не менше 1 року.

Професія 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

 

Спеціалізація: Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті

 

Кваліфікація: cлюсар-електрик з ремонту електроустаткування на 4-го розрядів

 

автомобільному транспорті 2, 3,

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють (або забезпечують) підготовку (підвищення кваліфікації) кваліфікованих робітників)

 

Професія: 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Спеціалізація: Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті Кваліфікація: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 2-го розряду

3.  Кваліфікаційні вимоги

 

Повинен знати: основні відомості про загальну будову автомобілів; призначення, розміщення та кріплення, принципи роботи, види, типи та загальну будову приладів (агрегатів) електроустаткування легкових автомобілів (генераторів, стартерів, реле-регуляторів) та мотоциклів; слюсарні операції та технологію їх виконання; призначення і принципи застосування спеціальних пристроїв і контрольновимірювальних інструментів та приладів; способи прокладки проводів; прості електромонтажні схеми з'єднань деталей і складових одиниць; основи електротехніки.

 

Повинен уміти: робити демонтаж основних приладів електроустаткування з автомобіля. Розбирати прилади (агрегати) електроустаткування (найпростіших видів) автомобілів на окремі складові одиниці. Очищати, промивати, протирати та продувати стисненим повітрям деталі, прилади, агрегати електроустаткування автомобілів із застосуванням простих ручних пристроїв і обладнання.

 

4.  Загальнопрофесійні вимоги

 

Повинен: раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце; дотримуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в

роботі;

знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків; володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності;

знати і виконувати виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

 

5.  Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб 5.1. При вступі на навчання Повна або  базова загальна середня освіта.

5.2.  Після закінчення навчання Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна  освіта, професійна підготовка на

виробництві, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією Слюсарелектрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 2-го розряду; без вимог до стажу роботи.

 

6.  Сфера професійного використання випускника

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів. (КВЕД-2010: секція - G,  клас - 45.20).

 

7.  Специфічні вимоги 7.1. Вік: прийняття на роботу здійснюється після закінчення терміну навчання відповідно до  законодавства.

7.2.  Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється  використання праці жінок, затвердженого наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993).

7.3.  Медичні обмеження.

 

Критерії кваліфікаційної атестації випускників

Професія: 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Спеціалізація: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті Кваліфікація: cлюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 2-го розряду

 

ЗНАЄ, РОЗУМІЄ:

 1. Основні відомості про загальну будову автомобілів.
 2. Поняття про електрообладнання легкових автомобілів, мотоциклів.
 3. Призначення, розміщення, кріплення взаємодія приладів електрообладнання.
 4. Загальну будову та принцип роботи генератора та стартера найпростіших видів.
 5. Види інструменту та послідовність виконання різних слюсарних оперецій.
 6. Основні механічні властивості оброблюваних матеріалів.
 7. Суть планово-попереджувальної системи, види ТО.
 8. Правила застосування і користування інструментом.
 9. Основні відомості про систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості.
 10. Класифікацію, фізико-хімічні, механічні, технологічні властивості, маркування та галузь  застосування металів, сплавів, діелектриків.
 11. Основні правила читання креслень, загальні поняття про збірні креслення, робочі креслення  на виготовлення деталей, технічні виміри, загальні відомості про схеми.
 12. Основи електростатики, постійний струм, електромагнетизм, змінний струм, трансформатори,  електричні машини, правила користування електровимірювальними приладами.
 13. Основи машинознавства – відомості з теоретичної механіки, опору матеріалів, деталей  машин, теплотехніки, гідравліки, аеродинаміки.
 14. Прибирально-мийні роботи, що до приладів електрообладнання.
 15. Види ремонту. Методи ремонту. Організаційні форми ремонту.
 16. Поняття про дефекти деталей. Види зношення, пошкоджень, руйнувань.
 17. Характерні дефекти деталей. Методи контролю при дефектуванні. Способи відновлення  дефектів.
 18. Основні види та параметри електротехнічних матеріалів; їх властивості і призначення,  застосування, вимоги до якості електротехнічних матеріалів в автомобільній галузі.
 19. Вимоги нормативних актів про охорону праці, вимоги до організації робочого місця; правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; основні види потенційних небезпек та їхні  наслідки в професійній діяльності.  ВМІЄ:
  1. Організовувати робоче місце.
  2. Виконувати роботи з демонтажу приладів електроустаткування автомобілів.
  3. Здійснювати очищення та під’єднання приладів електроустаткування ремонт.
  4. Знімати та встановлювати просту освітлювальну арматуру, ізолювати та паяти провідники.
  5. Виконувати слюсарну обробку деталей із застосуванням слюсарного інструменту і контрольно вимірювальними приладами.
  6. Розбирати прилади (агрегати) електроустаткування (найпростіших видів).

 

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють (або забезпечують) підготовку (підвищення кваліфікації) кваліфікованих робітників)

 

Професія: 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Спеціалізація: Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті Кваліфікація: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 3-го розряду

3.  Кваліфікаційні вимоги

 

Повинен знати: будову і принципи роботи приладів (агрегатів), технологічні параметри електроустаткування автомобілів різних видів; основні види дефектів на деталях та причини їх виникнення; види та способи діагностування; правила проведення технічного обслуговування; будову універсальних та спеціальних пристосувань, монтажного інструменту та контрольно-вимірювальних інструментів, що використовуються.

 

Повинен уміти: робити монтаж-демонтаж приладів з автомобіля. Розбирати прилади (агрегати) електроустаткування (середньої складності) автомобілів на окремі складові одиниці. Здійснювати дефектування деталей, замінювати дрібні зіпсовані деталі (втулки, підшипники втулок, контакти, додаткові опори, обмотки, радіодеталі напругою до 12 В) на мотоциклах та автомобілях, проводити технічне обслуговування та догляд за агрегатами та приладами електроустаткування автомобілів різних видів; діагностувати, відновлювати пошкоджені ізоляції з’єднань дротів; виконувати паяння контактів.

 

4.  Загальнопрофесійні вимоги

 

Повинен: раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце; дотримуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в

роботі;

знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків;  володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності;

знати і виконувати виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

 

5.  Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб 5.1. При продовженні навчання Повна або  базова загальна середня освіта.

5.2.        При підвищенні кваліфікації Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна  освіта, професійна підготовка на

виробництві, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією Слюсарелектрик з ремонту електроустаткування автомобілів 2-го розряду; стаж роботи за професією не  менше 1 року.

5.3.        Після закінчення навчання Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна  освіта, освітньо-кваліфікаційний

рівень «кваліфікований робітник» за професією Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 3-го розряду; без вимог до стажу роботи.

 

6.  Сфера професійного використання випускника

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів. (КВЕД-2010: секція - G,  клас - 45.20).

 

7.  Специфічні вимоги 7.1. Вік: прийняття на роботу здійснюється після закінчення терміну навчання відповідно до  законодавства.

7.2.        Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затвердженого наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993). 7.3. Медичні обмеження.

 

 

Професія: 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Спеціалізація: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті Кваліфікація: cлюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 3-го розряду

 

ЗНАЄ, РОЗУМІЄ:

 1. Призначення і основні властивості матеріалів, які застосовуються під час ремонту  електрообладнання.
 2. Основні властивості металів деталей, припої і флюси; провідникові електроізоляційні матеріали та їх основні характеристики і класифікації; нові електротехнічні матеріали; маркування  основних та допоміжних електротехнічних матеріалів.
 3. Розміри на кресленнях, різні схеми відповідно до спеціалізації.
 4. Види, типи, класи автомобільних акумуляторів та батарей. Будову та принцип дії свинцевокислотних та лужних акумуляторних батарей. Показники акумуляторної батареї. Маркування  акумуляторних батарей.
 5. Види, типи, призначення генераторних установок. Будову та роботу генераторів різних видів та типів. Детальну будову складових частин генератора.
 6. Будову та роботу контрольних датчиків та покажчиків панелі приладів водія. Спідометри та  тахометри.
 7. Види, типи, призначення стартерів. Будову та роботу стартерів. Види та будова основних  частин стартера.
 8. Загальний принцип роботи контактних та безконтактних систем запалювання, призначення всіх  складових частин систем запалювання різних видів та типів їх види та типи.
 9. Класифікацію приладів освітлення автомобіля. Види, типи, призначення приладів зовнішнього та внутрішнього освітлення. Будову призначення основних приладів системи освітлення та  сигналізації. Класифікацію, характеристику та маркування автомобільних ламп.
 10. Основні несправності їх ознаки та вірогідні причини у: приладах джерел струму, системи запалювання двигуна, систем освітлення та сигналізації, інформаційно-вимірних та контрольних  приладів, приладів системи пуску.
 11. Привила використання універсальних приладів та спеціального інструменту, що  використовують при проведенні технічного обслуговування електроустаткування автомобіля.
 12. Поняття про діагностику, її види, способи та мета проведення.
 13. Послідовність проведення дефектування деталей та вузлів основних приладів і агрегатів електроустаткування автомобіля.

 

ВМІЄ:

 1. Організовувати робоче місце.
 2. Проводити: технічне обслуговування: джерел струму на автомобілі, системи запалювання двигуна, систем освітлення та сигналізації, інформаційно-вимірних та контрольних приладів, приладів  системи пуску.
 3. Здійснювати дефектування деталей, замінювати дрібні зіпсовані деталі.
 4. Вибраковувати деталі після розбирання та миття. 5. Діагностувати, прилади (агрегати) електроустаткування (середньої складності).

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу

(підприємства, установи та організації, що здійснюють (або забезпечують) підготовку (підвищення кваліфікації) кваліфікованих робітників)

 

Професія: 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Спеціалізація: Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті Кваліфікація: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 4-го розряду

3.  Кваліфікаційні вимоги

 

Повинен знати: будову, принципи роботи, види, типи, технічні та технологічні параметри, будову основних вузлів та деталей приладів (агрегатів) електроустаткування напругою до 24 В бензинових, дизельних та газобалонних автомобілів. Будову і призначення універсальних і спеціальних пристосувань, контрольно-вимірювальних та діагностичних інструментів та приладів, технічні умови на випробування приладів (агрегатів) на контрольних приладах і стендах.

 

Повинен уміти: розбирати прилади (агрегати) електроустаткування (високої складності). Діагностувати та ремонтувати схеми зовнішнього та внутрішнього освітлення автомобілів, систем опалення і звукової сигналізації; проводити загальну діагностику агрегатів та приладів електроустаткування напругою до 24 В. Замінювати дрібні зіпсовані деталі (втулки, підшипники), зачищати та відновлювати колектори (кілець) напругою до 24 В, відновлювати ізоляцію між пластинами, відновлювати пошкоджені дроти котушок, паяти наконечники; збирати прилади (агрегати) із дотриманням технічних та технологічних вимог. Регулювати та випробувати їх на контрольних приладах та стендах; виконувати свердління та розгортку отворів.

 

4.  Загальнопрофесійні вимоги

 

Повинен: раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце; дотримуватись норм технологічного процесу; не допускати браку в

роботі;

знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці і навколишнього середовища,  дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків; володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах  професійної діяльності. знати і виконувати виробничі (експлуатаційні) інструкції, інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та правила внутрішнього трудового розпорядку.

 

 1. Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб

5.1.        При продовженні професійно-технічної освіти Повна або базова загальна середня освіта.

5.2.        При підвищенні кваліфікації Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна  освіта, освітньо-кваліфікаційний

рівень «кваліфікований робітник» за професією Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування  автомобілів 3-го розряду; стаж роботи за професією не менше 1 року.

5.3.        Після закінчення навчання Повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна  освіта, освітньо-кваліфікаційний

рівень «кваліфікований робітник» за професією Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 4-го розряду; без вимог до стажу роботи.

 

 1. Сфера професійного використання випускника

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів. (КВЕД-2010: секція - G,  клас - 45.20).

 

 1. Специфічні вимоги 7.1. Вік: прийняття на роботу здійснюється після закінчення строку навчання відповідно до  законодавства.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затвердженого наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993). 7.3. Медичні обмеження.

 

 

Професія: 7241 Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

Спеціалізація: слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті Кваліфікація: cлюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті 4-го розряду

 

ЗНАЄ, РОЗУМІЄ:

 

 1. Види, типи, будову, призначення електроприладів комунікації.
 2. Електричні та монтажні схеми автомобілів, аудіо системи та іншу радіо апаратуру автомобіля.  Схеми електропроводки автомобільного транспорту до 24 вольт.
 3. Види та типи приладів безконтактної системи запалювання, їх будову та принцип роботи. 4. Призначення та роботу електричних приладів системи живлення карбюраторного та дизельного двигуна. Загальне призначення електричних приладів системи живлення інжекторного двигуна (електропаливний насос тощо). Призначення та роботу електричних приладів системи  газобалонної установки.
  1. Будову та принцип роботи: озмивачів скла, склоочисників, електросклопідйомників, опалювання салону, система охоронної сигналізації, електричного блокування замків,  електровентиляторів, тощо.
  2. Технологічний процес ремонту: джерел живлення, приладів систем запалювання, електроприладів системи охолодження, карбюраторних та дизельних систем живлення, приладів системи освітлення та сигналізації, інформаційно-вимірних приладів, приладів електричної системи  пуску двигуна.
  3. Технічне обслуговування та діагностику озмивачів скла, склоочисників, електросклопідйомників, опалювання салону, система охоронної сигналізації, електричного  блокування замків, електровентиляторів, тощо.
  4. Правила і режими випробування, діагностики агрегатів і складових одиниць.
  5. Призначення і правила застосування випробувальних, діагностичних установок; будову,  призначення і правила застосуванням контрольно-вимірювальних інструментів, приладів та пристроїв.
  6. Конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв.
  7. Умовні позначення на принципових електричних схемах. Правила виконання схем з’єднань і  схем підключень.
  8. Властивості і взаємозамінність застосовуваних під час ремонту електроізоляційних і провідних матеріалів.

ВМІЄ:

 1. Організовувати робоче місце.
 2. Розбирати, ремонтувати і складати агрегати, вузли, складові одиниці й прилади  електроустаткування, замінювати їх при технічному обслуговуванні і ремонті.
 3. Перевіряти, регулювати і випробовувати вузли, агрегати електроустаткування автомобілів. 4.       Виконувати на стендах випробування, систем, вузлів і агрегатів електроустаткування  автомобілів.
 4. Запобігати, виявляти і усувати дефекти, несправності в процесі регулювання та випробування  вузлів, агрегатів, систем, складових одиниць і приладів.
 5. Відновлювати ізоляцію, відновлювати пошкоджені дроти, паяти наконечники; збирати прилади (агрегати) із дотриманням технічних та технологічних вимог.

 

1. Професія 7331 -  Виробник художніх виробів з металу

2. Кваліфікація – 3 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: властивості і правила оброблення металів та  сплавів, що застосовуються, основні поняття про співвідношення (пропорції) і розрахунок простих геометричних форм; основи композиції; народні традиції виготовлення виробів з металу.

Повинен уміти: виготовляти прості художні вироби з металу, характерні для місцевих традицій промислу. Розпилювати ювелірним  лобзиком, обробляти  напилками, шабрувати, шліфувати, полірувати. Здійснювати просте низько- та високотемпературне паяння. Здійснювати хімічне оброблення  металу (оброблення кислотами) і патинування. Виготовляти необхідні інструменти та пристрої. Відображати у виробах народні традиції, орнаменти, форми. Виготовляти копії виробів народних промислів.

4.  Загальнопрофесійні вимоги

Повинен :

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) дотримуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати основи інформаційних технологій

 

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться у системі професійно-технічної освіти

Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи .

 

6. Сфера професійного використання випускника

Виробництво художніх виробів з металу.

7. Специфічні вимоги

7.1 Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 16 років.

7.2 Стать: жіноча, чоловіча.

7.3 Медичні обмеження.

1. Професія 7331 Виробник художніх виробів з металу

2. Кваліфікація – 4 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: технологію різних видів обробки металів та сплавів; рецептуру припоїв, флюсів; художньо-естетичні вимоги сучасності.

Повинен уміти: Виготовляти з металу художні вироби середньої складності. Обробляти метал вальцями, профіль-вальцями. Здійснювати термічне оброблення металу. Паяти, розпаювати та припаювати вироби. Виконувати карбування. Здійснювати гальванічне покривання виробів. Покривати вироби емаллю до двох кольорів. Здійснювати монтаж виробів за допомогою простого клепання, штифтів, різьбових з'єднань.

4.  Загальнопрофесійні вимоги

Повинен :

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) дотримуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати основи інформаційних  технологій.

 

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться у системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо - кваліфікаційний рівень: - "Виробник художніх виробів з металу " 3-го розряду:

- за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах II та III атестаційних рівнів, без вимог до стажу роботи;

- за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією „Виробник художніх виробів з металу ”  - 3 - го розряду не менше 1 року.

6. Сфера професійного використання випускника

Виробництво художніх виробів з металу.

7. Специфічні вимоги

7.1 Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 17 років.

7.2 Стать: жіноча, чоловіча.

7.3 Медичні обмеження.

1. Професія 7331  Виробник художніх виробів з металу

2. Кваліфікація – 5 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: способи виготовлення моделей для лиття; рецептуру, хімічні та фізичні властивості матеріалів, що застосовуються; принципи поєднання  у виробах ритму, форми, орнаменту, кольору та інших елементів.

Повинен уміти: виготовляти за власними композиціями складні художні вироби з металу. Виконувати хіміко – термічне оброблення металу, паяльні та ковальські роботи. Гравірувати прості композиції. Здійснювати глибоку витяжку. Покривати вироби емаллю двох кольорів. Здійснювати монтаж виробів за допомогою складного клепання, шпонкових з’єднань тощо. З’єднувати у виробі метал з іншими матеріалами. Виконувати замовлення інтер’єру.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) дотримуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати основи інформаційних технологій.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться у системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо - кваліфікаційний рівень:  "Виробник художніх виробів з металу " 4-го розряду:

- за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах  III атестаційного рівня, без вимог до стажу роботи;

- за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією „Виробник художніх виробів з металу ”   4 - го розряду не менше 1 року.

6. Сфера професійного використання випускника

Виробництво художніх виробів з металу.

7. Специфічні вимоги

7.1 Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 17 років.

7.2 Стать: жіноча, чоловіча.

7.3 Медичні обмеження.

1. Професія 7331  Виробник художніх виробів з металу

2. Кваліфікація –6 розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: особливості художньої обробки кольорових металів; види і способи ограновування каменів; прийоми роботи ювелірними інструментами; основні напрями розвитку народного мистецтва.

Повинен уміти: виготовляти унікальні художні вироби з кольорових металів різними способами оброблення. Гравірувати складні композиції. Кріпити камені різного ограновування.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен :

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) дотримуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати основи інформаційних технологій.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться у системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо - кваліфікаційний рівень: - "Виробник художніх виробів з металу " 5-го розряду:

-  за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією „Виробник художніх виробів з металу ”   5-го розряду не менше 1 року.

6. Сфера професійного використання випускника

Виробництво художніх виробів з металу.

7. Специфічні вимоги

7.1 Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 18 років.

7.2 Стать: жіноча, чоловіча.

7.3 Медичні обмеження.

Коментарі: