Оголошення

Події

Катола Василь

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Україна ще в добу козацтва вважалася народною, демократичною державою. В тогочасному суспільстві пріоритетами були рівність прав населення, захист українського народу, участь народу у вирішенні державних проблем. Думка населення відігравала важливу роль у житті України. Недарма Конституцію Пилипа Орлика було визнано найдемократичнішою на той час в Європі. Вільне висловлення своїх думок, важливість голосу кожної людини, реальна участь народу в управлінні державою - такими були ознаки української держави в період козаччини. А чи присутні ці ознаки в наш час?

Сьогодні, говорячи про демократію чи свободу слова, не можна дати до кінця ствердну відповідь про їх наявність в Україні. Але можна навести чимало прикладів, коли народна думка впливала на долю України. Одним з таких недавніх прикладів була Помаранчева революція, яка нагадала людям про їхню громадянську свідомість. Ця історична вже подія стала найяскравішим виявом демократії за останні роки незалежності України. Також можна згадати про референдум 1991р., вибори президентів та парламенту, в яких головну роль відіграла думка українців.

А в останні роки демократія, як і свобода слова, зазнали дещо негативних деформацій. Такий важливий соціальний інститут як журналістика особливо відчув на собі ці зміни. Зі зміною державної влади почали змінюватись суспільні настрої. І зараз відчувається деяке придушення свободи слова. Хоча, звісно, ми все ще можемо сміливо висловлювати свої критичні зауваження щодо влади, говорити, що нам подобається і що не подобається, проте нерідко такі висловлювання можуть принести нам шкоду. Непоодинокими стали випадки нападів на журналістів, побиття та погрози за публікації чи відеосюжети про свавілля бізнесменів, чиновників, інших високопосадовців. Але ж люди хочуть знати правду. І ЗМІ є тим шляхом, завдяки якому формується думка і свідомість суспільства. Тому утиски свободи слова призведуть до опору зі сторони громадян. Що ж до демократії, то тут теж є свої неприємності. В Конституції України написано, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, тобто він має право обирати президента і своїх представників у Верховній Раді. Але нерідко це право можна використати на користь тієї чи іншої людини або партії. Це може бути підкуп виборців, фальсифікація результатів виборів та інші способи. Таким чином у людей відбирають їхню владу. Хоча дехто свідомо її віддає сам. Але є впевненість у тому, що громадяни України не будуть миритися з ущемленням власних прав і обов’язків. Тому, що свідомість українців прокидається і спрямовує до боротьби. Варто лише бути впевненим у своїх силах і усвідомлювати відповідальність перед усім українським народом.

Коментарі:

Результати опитування

Результати опитування