Географія грошей

Нажити багато грошей – хоробрість,

зберегти їх – мудрість,

а вміло витрачати – мистецтво.
Б.Авербах

Чи знаєте ви, що таке гроші? Яка різниця між банкнотами та купюрами? Які гроші у різних державах світу? Саме на ці питання шукали відповіді учні гімназії “Гармонія” на позаурочному заході – конференції, проведеній на тему “Географія грошей”. Оранізатор даного заходу - вчитель географії -  Любомира Паршин.

Мета заходу полягала у  розширенні  кругозору  та знань учнів про появу паперових грошей,  ознайомленні із купюрами різних держав,  формуванні  усвідомлення власної ролі й значення в житті суспільства,  вихованні свідомого громадянина України. В імпровізованому заході учні випробували себе у різних ролях: історика, нумізмата та банкіра.

Під час заходу ми дізналися багато нового про появу паперових грошей і уст історика та нумізмата. Учень у ролі банкіра провів детальний аналіз таких понять, як банкнота, гроші, купюра, валюта. Усе це супроводжувалось  крилатими висловами та афоризмами, пов’язаними із грошима.

На завершення учні дійшли висновку, що, як влучно зауважив Володимир Шамша: Жити без грошей можна. А прожити”?

Питання виявилося риторичним. Цікаво, а що з цього приводу думаєте ви?