Оголошення

News image

Конкурс творчих робіт «Я обираю журналістику»

Циклова комісія дисциплін видавничої справи та редагування розпочинає Конкурс творчих робіт для учнівської та студентської молод... Детальніше...

Події

News image

Програма тижня відділення КВТ

З 24 до 28 лютого у Галицькому коледжі триватиме тиждень відділення комп'ютерних... Детальніше...

Кімната музей Героя України В'ячеслава Чорновола

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Бог і Україна понад усе!

 

Народ стверджує: музеї - обереги вічності, виходячи з цього, ми констатуємо, що наша кімната-музей В'ячеслава Чорновола у своїй роботі опирається на національну систему виховання, її самобутню сутність, оригінальну етнопедагогіку. Актив кімнати-музею В'ячеслава Чорновола переконаний, що національне виховання має будуватися на таких підвалинах: національній культурі і рідній мові, рідній історії, родоводу українського народу, його традиціях, звичаях, етнокультурі і етнопедагогіці, які розкривають духовне ядро української нації, її прагнення до волі, незалежності, демократії.

У 2003 році Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №59-р нашому закладу присвоєно ім'я Героя України В'ячеслава Чорновола, а вже у 2004 році ми відкрити кімнату-музей його імені. Оригінальні змінні експозиції підготувала пошукова група, а саме: «Бог і Україна понад усе», «Героя Чорновола виколисала земля генія Тараса», «Будив могутню Україну», «Національний лідер», «На перехресті долі, надії й віри В.Чорновола став наш Тернопіль», «Свіча Пам'яті», «Тернова ружа, тернова доля», «Роки прожиті в пам'яті навічно», символічну карту України із занесенням на неї навчальних закладів України, удостоєних носити ім'я Чорновола — Героя, тематичні виставки, змінні експозиції-вітрини. Бібліотечку творів В.Чорновола, сотні оригінальних матеріалів газет, журналів, фотографій, документів, які свідчать про невтомну журналістську і політичну діяльність В'ячеслава Чорновола, зібрали студентські пошукові і творчі групи «Ми — чорноволівці», створені при кімнаті-музеї.

Основним у своїй роботі ми вважаємо виховання справжнього громадянина і патріота України. Мета наша — формувати у студентів громадянські якості, потребу захищати інтереси України, як їх захищав В'ячеслав Чорновіл, реалізувати свій потенціал на благо зміцнення Української держави.

При кімнаті-музеї створене і успішно працює студентське творче об'єднання «Ми - чорноволівці», у структуру якого входять творчі групи: «Рідне слово виховує» (читці-декламатори), «Школа екскурсоводів», пошукові загони «Джерельце» (з уст народу) і «З архівних матеріалів», міні-прес-клуб «Пам'ять». Постійна співпраця із Міжнародним благодійним фондом В'ячеслава Чорновола, Асоціацією навчальних закладів імені В'ячеслава Чорновола, участь у Всеукраїнських науково історико-краєзнавчих конференціях, організація і проведення кожного року у Дні Пам'яті В'ячеслава Чорновола міжвузівських наукових конференцій у нашому коледжі, урочистих академій, вечорів-зустрічей із побратимами В.Чорновола, ветеранами визвольних змагань і РУХу, проведення щорічних екскурсій місцями В'ячеслава Чорновола, усних журналів, участь у Всеукраїнських конкурсах читців-декламаторів, постійні перемоги на міських і обласних конкурсах читців, а у 2009 році на обласному фестивалі-конкурсі художнього читання «Ми - нація! Сузір'я міліонів», присвяченому 20-ій річниці утворення Народного Руху України, у номінації «Я знаю, не для тиші вулкани дивляться з-під наших юних брів» здобули І місце, у 2011 році на міському та обласному конкурсах читців-декламаторів здобули I-е місце, а у конкурсі 2011 року, присвяченому 69-річниці УПА і Святій Покровиці «Дай, Боже, вільним бути» знову I-е місце. Напередодні 74-ої річниці з дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола до нас завітав автор книги «В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика» – В. Деревінський. Читацьку конференцію з цією книгою для студентів перших курсів коледжу організували і провели творча і пошукова групи кімнати-музею В. Чорновола 22 грудня 2011 року спільно з бібліотекою нашого коледжу.

Ось далеко не повний перелік роботи творчого об'єднання кімнати-музею «Ми - чорноволівці».

Кімната-музей стала центром формування та розвитку особистості і мотивації до лідерства, забезпечення засвоєння студентами моральних норм, їх самовизначення, самоствердження, самореалізації, упевненості в собі через участь студентів:

 • в громадських і благодійних акціях;
 • в організації творчих справ:
 • конкурсів;
 • ділових ігор;
 • відкритих трибун;
 • прес-конференцій;
 • інтелектуальних турнірів.

Це і сприяє особистісному зростанню студентів, їх нахилів, здібностей, інтелектуального і творчого потенціалу.

Основні форми нашої роботи:

 • дослідницько-пошукова;
 • наукова;
 • творчі презентації груп;
 • організація конкурсно-розважальних програм;
 • свята-подарунки;
 • захист міні-проектів;
 • відкриті студентські трибуни;
 • пізнавальні години;
 • зустрічі, усні журнали.

Кожна наша справа має свою спрямованість:

 • організаторську: збір груп - народження колективу «Розкажи про себе, про дотримання у твоїй родині національних традицій», «Збери матеріал, підготуй портрет-малюнок В.Чорновола, портрет-малюнок своєї родини»;
 • суспільно-корисну: прес-конференції, круглі столи, телеміст (заочні мандрівки місцями, пов'язаними із життям і діяльністю В Чорновола, благодійні та суспільно-корисні акції);
 • пізнавальну: турніри-вікторини (з історії шістдесятників — побратимів В.Чорновола), виставки творчості гуртківців, тематичні виставки літератури та матеріалів до національних свят, Днів пам'яті Героїв України;
 • художньо-естетичну: організація концертів-оглядів на краще виконання народних пісень, улюблених пісень родини та гуртківців, конкурси «живих» картин з політичної діяльності В'ячеслава Чорновола, конкурси — інсценізації народних пісень, вечори зустрічі з ветеранами визвольних змагань, усні журнали, читацькі конференції за книгами В.Чорновола, шістдесятників-побратимів Героя України, вечори тематичні вечори поетичних почуттів.

Foto__3

Коментарі: