Оголошення

Події

News image

Остання пара у студентів спеціальності "Го

Неймовірними емоціями завершився ще один тиждень життя відділення економіки та... Детальніше...

Кімната музей Героя України В'ячеслава Чорновола

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Бог і Україна понад усе!

 

Народ стверджує: музеї - обереги вічності, виходячи з цього, ми констатуємо, що наша кімната-музей В'ячеслава Чорновола у своїй роботі опирається на національну систему виховання, її самобутню сутність, оригінальну етнопедагогіку. Актив кімнати-музею В'ячеслава Чорновола переконаний, що національне виховання має будуватися на таких підвалинах: національній культурі і рідній мові, рідній історії, родоводу українського народу, його традиціях, звичаях, етнокультурі і етнопедагогіці, які розкривають духовне ядро української нації, її прагнення до волі, незалежності, демократії.

У 2003 році Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №59-р нашому закладу присвоєно ім'я Героя України В'ячеслава Чорновола, а вже у 2004 році ми відкрити кімнату-музей його імені. Оригінальні змінні експозиції підготувала пошукова група, а саме: «Бог і Україна понад усе», «Героя Чорновола виколисала земля генія Тараса», «Будив могутню Україну», «Національний лідер», «На перехресті долі, надії й віри В.Чорновола став наш Тернопіль», «Свіча Пам'яті», «Тернова ружа, тернова доля», «Роки прожиті в пам'яті навічно», символічну карту України із занесенням на неї навчальних закладів України, удостоєних носити ім'я Чорновола — Героя, тематичні виставки, змінні експозиції-вітрини. Бібліотечку творів В.Чорновола, сотні оригінальних матеріалів газет, журналів, фотографій, документів, які свідчать про невтомну журналістську і політичну діяльність В'ячеслава Чорновола, зібрали студентські пошукові і творчі групи «Ми — чорноволівці», створені при кімнаті-музеї.

Основним у своїй роботі ми вважаємо виховання справжнього громадянина і патріота України. Мета наша — формувати у студентів громадянські якості, потребу захищати інтереси України, як їх захищав В'ячеслав Чорновіл, реалізувати свій потенціал на благо зміцнення Української держави.

При кімнаті-музеї створене і успішно працює студентське творче об'єднання «Ми - чорноволівці», у структуру якого входять творчі групи: «Рідне слово виховує» (читці-декламатори), «Школа екскурсоводів», пошукові загони «Джерельце» (з уст народу) і «З архівних матеріалів», міні-прес-клуб «Пам'ять». Постійна співпраця із Міжнародним благодійним фондом В'ячеслава Чорновола, Асоціацією навчальних закладів імені В'ячеслава Чорновола, участь у Всеукраїнських науково історико-краєзнавчих конференціях, організація і проведення кожного року у Дні Пам'яті В'ячеслава Чорновола міжвузівських наукових конференцій у нашому коледжі, урочистих академій, вечорів-зустрічей із побратимами В.Чорновола, ветеранами визвольних змагань і РУХу, проведення щорічних екскурсій місцями В'ячеслава Чорновола, усних журналів, участь у Всеукраїнських конкурсах читців-декламаторів, постійні перемоги на міських і обласних конкурсах читців, а у 2009 році на обласному фестивалі-конкурсі художнього читання «Ми - нація! Сузір'я міліонів», присвяченому 20-ій річниці утворення Народного Руху України, у номінації «Я знаю, не для тиші вулкани дивляться з-під наших юних брів» здобули І місце, у 2011 році на міському та обласному конкурсах читців-декламаторів здобули I-е місце, а у конкурсі 2011 року, присвяченому 69-річниці УПА і Святій Покровиці «Дай, Боже, вільним бути» знову I-е місце. Напередодні 74-ої річниці з дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола до нас завітав автор книги «В’ячеслав Чорновіл. Нарис портрета політика» – В. Деревінський. Читацьку конференцію з цією книгою для студентів перших курсів коледжу організували і провели творча і пошукова групи кімнати-музею В. Чорновола 22 грудня 2011 року спільно з бібліотекою нашого коледжу.

Ось далеко не повний перелік роботи творчого об'єднання кімнати-музею «Ми - чорноволівці».

Кімната-музей стала центром формування та розвитку особистості і мотивації до лідерства, забезпечення засвоєння студентами моральних норм, їх самовизначення, самоствердження, самореалізації, упевненості в собі через участь студентів:

 • в громадських і благодійних акціях;
 • в організації творчих справ:
 • конкурсів;
 • ділових ігор;
 • відкритих трибун;
 • прес-конференцій;
 • інтелектуальних турнірів.

Це і сприяє особистісному зростанню студентів, їх нахилів, здібностей, інтелектуального і творчого потенціалу.

Основні форми нашої роботи:

 • дослідницько-пошукова;
 • наукова;
 • творчі презентації груп;
 • організація конкурсно-розважальних програм;
 • свята-подарунки;
 • захист міні-проектів;
 • відкриті студентські трибуни;
 • пізнавальні години;
 • зустрічі, усні журнали.

Кожна наша справа має свою спрямованість:

 • організаторську: збір груп - народження колективу «Розкажи про себе, про дотримання у твоїй родині національних традицій», «Збери матеріал, підготуй портрет-малюнок В.Чорновола, портрет-малюнок своєї родини»;
 • суспільно-корисну: прес-конференції, круглі столи, телеміст (заочні мандрівки місцями, пов'язаними із життям і діяльністю В Чорновола, благодійні та суспільно-корисні акції);
 • пізнавальну: турніри-вікторини (з історії шістдесятників — побратимів В.Чорновола), виставки творчості гуртківців, тематичні виставки літератури та матеріалів до національних свят, Днів пам'яті Героїв України;
 • художньо-естетичну: організація концертів-оглядів на краще виконання народних пісень, улюблених пісень родини та гуртківців, конкурси «живих» картин з політичної діяльності В'ячеслава Чорновола, конкурси — інсценізації народних пісень, вечори зустрічі з ветеранами визвольних змагань, усні журнали, читацькі конференції за книгами В.Чорновола, шістдесятників-побратимів Героя України, вечори тематичні вечори поетичних почуттів.

Foto__3

Коментарі: