Оголошення

Події

News image

Остання пара у студентів спеціальності "Го

Неймовірними емоціями завершився ще один тиждень життя відділення економіки та... Детальніше...

Нобелівська премія - чому би й ні?

Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Світ готується до стрибка в інформаційну чи альтернативну цивілізацію ХХІ століття. Триває змагання за нові знання, за доступ до нових технологій. На світанку «цифрової ери», інформаційних технологій, глобалістики знову наступає епоха великих відкриттів. Суспільство розвивається з прискоренням, творчі сили людей зростають небувалими темпами. І є велика віра в майбутній інтелектуальний «вибух» в Україні. Адже сьогодні чи не єдине, що має Україна конкурентоспроможне – це наш інтелект.

Занедбана нашими умовами інтелігенція не виконує свою провідну місію. Інтелігенція – це, перш за все, інтелект. Це об’єктивний, а не кон’юнктурний аналіз вчорашнього, реальна оцінка нинішнього і прогностичний погляд на майбутнє та підготовка кадрів для майбутнього. А що в Україні? Безкарно знахабнілий олігарх, корумпований владоможець, а вчитель – принижений; науковець – упосліджений; митець – зневажений.

Як не боляче усвідомлювати, за роки незалежності українська творча інтелігенція, педагогіка не дали дітям жодного позитивного героя для наслідування.

Так сталося, що ми, власне українці, не спромоглися здобути Нобелівську премію. Домогтися відзначення українця Нобелівською премію – справа нашої національної честі.

…Вік Нобелівського фонду і Нобелівської премії досягає століття. У світі є різні почесні нагороди і премії, але вони не можуть сповна дорівнятися до Нобелівської – найпочеснішої та найвагомішої премії в світі.

В науці, в творчості особливі надії ми покладаємо на молодих, вольових і розумних людей – громадян України. Українське суспільство чекає від молоді – студентів, школярів – прагнення до збагачення знаннями, оволодіння високою професійною кваліфікацією.

Дуже віриться, що, як мріяв Тарас Шевченко, «діждемось таки колись!» В Україну прийде «апостол правди і науки». І представники нашої молодої держави отримають найпрестижнішу і найвагомішу оцінку й нагороду в світі – Нобелівську премію.

Вельми важливо простежити життєві шляхи та долю дослідницьких результатів, літературних творів, миротворчих зусиль видатних представників світової інтелектуальної еліти, увінчаних премією Нобеля. Вони – генії першого роду, визнані за життя, чиї імена нерозривно пов’язані з винятково важливими досягненнями в науці, проникненням у таємниці живої і неживої природи та людської душі, з утвердженням мирного співіснування народів. Над цим розмірковують вчені-нобелісти, нобелівські дослідницькі центри, біографи ї історики. Над цим міркуємо й ми, ліцеїсти і студенти Галицького інституту імені В’ячеслава Чорновола. Адже Нобелівські читання у нашому навчальному закладі стали хорошою традицією.

А може серед нобелівських «небожителів» опиняться і наші шановні студенти. Тоді – до роботи. Нехай поталанить Вам прясти свою нитку. «Творити - означає жити двічі» (Альберт Камю).

Робімо справу сьогодні. Пам’ятаймо про вчора, а думаємо про завтра. Якщо осягнемо істину, то істина возвеличить нас. Працювати і працювати, поки не заповнимо золоту анкету свого життя.

Коментарі: