Галицька «Веселка» або Як стати справжнім Викладачем

Галицька «Веселка» або Як стати справжнім Викладачем Cучасні методики організації навчально-виховної роботи у ВНЗ потребують нових підходів до виявлення творчих та самобутніх викладачів і студентів. Одним із таких способів у Галицькому коледжіімені В’ячеслава Чорновола стало проведення традиційного конкурсу «Веселка», підсумки якого підводяться на фінальному святі напередодні Дня працівника освіти) та Міжнародного дня студента. Про конкурс та інтелектуальні, моральні й організаторські здібності, необхідні викладачу як професіоналу своєї справи, ми й поговоримо у цій статті.

Конкурс «Веселка» в Галицькому коледжі став доброю традицією, адже проводиться він ще з 1997 року. За цей час багато що змінилося, проте конкурс не втратив своєї актуальності й сьогодні, адже користується широкою популярністю як серед викладачів, так і серед студентів. Проводиться опитування, яке показує викладачам чого від них хочуть їхні вихованці, допомагає ефективно планувати свої заняття, створює умови для їхньої самореалізації, самовираження.

Учасниками конкурсу «Веселка» є викладачі, студенти, ліцеїсти, працівники навчального закладу та громадськості, які своєю творчою діяльністю, активною інтелектуальною працею, прихильністю сприяють укріпленню його авторитету та престижу.

Конкурс проводиться в три етапи. На першому етапі (починається зразу ж після святкування Дня працівника освіти) проходить анкетування, діагностичні спостереження, тестування, «вільний мікрофон» для виявлення номінантів. Потім іде збір та обробка одержаної інформації, оформлення результатів на факультетах та відділеннях. На підсумковому етапі відбувається засідання Академії «Веселка», на якому підводять підсумки конкурсу та нагороджують номінантів.

«Веселка» має п’ять номінацій для викладачів – «Викладач року», «Інновація року», «Молодий викладач року», «Класний куратор», «Заняття року». Кожна номінація – це свого роду еталон викладача, що відображає певну грань його творчого та особистого «Я». Бо навчити когось – це і мистецтво, і праця, і дуже часто – самопожертва. Саме вчитель, педагог, викладач, закладає і створює основу творчої діяльності. Недарма кажуть, що учитель – професія від Бога, а всі решта – від учителя. Викладач, немов той садівник, повинен прищеплювати кожному не лише знання з певного предмету, а, насамперед, любов і повагу до себе та оточуючих, культуру спілкування, щоб у майбутньому радіти плодами своєї праці – конкретними досягненнями колишніх студентів.

Є доволі вдалі рядки російського письменника Льва Толстого щодо того яким має бути вчитель:

Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем.

Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати,він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня.

Якщо учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель.

Тож, шановні викладачі Галицького коледжу, коли Ви будете веселими й усміхненими, любитимете своїх студентів більше, ніж заняття, тоді й ваші таланти заблистять усіма кольорами галицької “Веселки”.

Довідка: День працівника освіти – це професійне Міжнародне свято, що було засноване ЮНЕСКО в 1994 році. В Україні воно відзначається в першу неділю жовтня згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року.