Журналістське дослідження. Студенти-бакалаври перемогли у Всеукраїнському конкурсі

У середу, 30 грудня, у лекційній залі Галицького коледжу імені В. Чорновола відбулося чергове засідання вченої та педагогічної рад. Під час нього нагородили журналістів-бакалаврів дипломами та грамотами.

Студенти групи Жб-11 взяли участь у І Всеукраїнському конкурсі з OSINT-аналітики. Його проводить Центр медіа аналітики «Cyber Media Track». Позмагатись за першість запропонувала викладач Галина Вишневська. Тема, каже, близька до дисципліни «Редакторський фах», яку вивчають з журналістами-бакалаврами.

— Почувши про конкурс, усі студенти одразу погодилися взяти участь. У групі лише восьмеро, але це достатньо для трьох команд. Кожна підгрупа обрала тему, яку досліджувала. Для прикладу, ми аналізували, як зростає імідж політиків на темі Covid, виявляли маніпуляції та вивчали особливості запровадження і проведення локдауну в різний період. У результаті кожна команда представила зібраний матеріал в інфографіці. Студентські роботи здивували організаторів правильно поданими даними, їх якісним описом, манерою викладу. Вони дійсно провели серйозну журналістську роботу, тому й не дивно, що перемогли, — розповідає Галина Богданівна.

Студенти кажуть, конкурс був дуже хорошим досвідом. Вони спробували себе у ролі журналістів, які готують аналітичний матеріал. Усі працювали злагоджено й скрупульозно.

— «Брати участь у такому конкурсі — відповідально. Ми представляли наш Галицький коледж. На щастя, працювати в команді було класно. Ми швидко згуртувалися, поділили завдання і вчасно оголошували свої дослідження. Кожен з нас старався, ми заслужено здобули перемогу. Хоча на неї ніхто не сподівався. Для нас це була приємна несподіванка, — ділиться враженнями учасниця команди переможців Настя Фесюк.

— «Мені до вподоби подібні конкурси. У цьому було важкувато, але цікаво. Найцінніші поради, які давали нам організатори після рецензування наших робіт. Вони вказували на помилки й недоопрацювання. Та загалом високо оцінили наші дослідження. Дякую, Галині Богданівні за те, що змотивувала нас взяти участь. Саме таким цікавим і насиченим я уявляла навчання на бакалавраті», — розповідає студентка Тетяна Собчук.

Зазначимо, що за першість змагалися десятки студентів та студенток провідних вишів України. Авторів роботи «Маніпуляції в час пандемії» нагороджено дипломами ІІ ступеня (І-го оргкомітет не визначив), а також грошовою винагородою. Переможці та усі команди отримали сертифікати. Їх вручила заступник директора Ірина Гелецька.

— Їх вісім, але вони дуже творчі, креативні та дуже активні. Думаю, ми ніколи не пошкодуємо, що започаткували бакалаврат, а студенти, які здобувають фах журналістів отримають максимум від навчання у нас, — підкреслила під час нагородження заступник директора Ірина Гелецька.

Також подяки отримали викладач Галина Вишневська та директор коледжу Марія Баб’юк. Загалом участь в конкурсі взяли: Вікторія Клапоушко, Вікторія Онищук, Тетяна Ленько, Владислава Капітан, Тетяна Собчук, Анастасія Фесюк, Аріадна Семенець, Назар Рибун.